Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. zápas 6.5.2011

7. 5. 2011

 

 Krásné počasí a jarní sluníčko vylákalo v hojném počtu hady z děr a staré pány z hospod, tělocvičen a zahradních chatek. Patnáct hráčů sice není žádný rekord, ale na pěkný fotbálek to bohatě stačilo. Obzvláště na čerstvě posekaném trávníku, ze kterého předseda konečně odstranil oplocení svých záhumenků.

 Lichý počet znamenal tradičně přesilovku starších, za které tentokrát nastoupil i Jenda Košč. Zlé jazyky tvrdí, že už proto starší dneska nemohli vyhrát

 

Lumír přijel s výrazným zpožděním a ještě všechny upozorňoval, že se před zápasem vydatně najedl a napil, takže to nebude nic moc výkon. Čili jako normálně... Cinkání sklenic v jeho batohu ale lehce přehlušilo jakékoliv vyčítavé poznámky a dalo tušit, že na konferenci bude veselo.

 

Nevím, čím bude příště cinkat Laco, ale jeho omluvenka, že na zápas v 16:30 zaspal, by vyžadovala nejmíň demižón.   

 

O mužstvu starších je na celém okrese známo, že hraje rozvážně a zbytečně se nehoní. Dnes ale jejich tradiční přístup převzali pro změnu mladší. Před vlastní bránou vytvořili nepropustnou stěnu a lá „katenačo“ a občas vyslali dopředu běhavého posla, aby dal gól. Tomba byl vyslán 3 krát, Marcel 2 krát. Jednoho góla přidal z dálky přízemní střelou Pavel Plachetka. Starší z toho byli na infarkt. Tohle kdyby byl Jenda věděl, tak by sem byl nechodil.

 

Plachťas měl dnes "svůj den". Hned zpočátku se párkrát pokusil překvapit soupeře gólem přes celé hřiště, ale nějak mu zanášela muška. Po konečně vstřeleném gólu pronesl : „to trefuju z dálky normálně“. Když pak rozehrával přímý kop po sporném faulu a soupeřovu branku minul o 10 metrů komentoval situaci slovy vyslanými nejen k uším starších: „tu máte balón“. Tenhle nenápadný pokus, jak zamaskovat křivou nohu, by mu nesežral ani za plotem hlídkující pes paní správcové

 

K zápasu navíc přistoupil jako kdyby šlo o postup do ligy mistrů a několika nevybíravými zákroky nasral Pepu tak, že si navzájem vyměnili několik slov známých spíše z hornických hospod nebo fotbalových zápasů mladších žáků. Zákroky asi viděl i trenér mužů Richard, protože v sobotním derby proti Viktorce postavil Pavla raději do útoku. Čímž ho šokoval, protože tak daleko od vlastní branky se, coby rozený stopér, běžně nepohybuje a furt si připadal v ofsajdu.

 

 V Sokolovně dneska asi nebylo nic moc pivo, protože se na tribuně objevil i Tonda. Takže došlo k paradoxní situaci: na tribuně Tonda, na hřišti Tomba. Svými vyhlášenými komentáři k průběhu hry, kvůli kterým už v minulosti musel několikrát koupit po štamprli, nejednou sklidil potlesk a párkrát málem dostal do držky, definitivně rozhodil starší.

 

Mladší nakonec bez problému vyhráli. Stejně jako naši hokejisti nad nevlastními bratry zo Slovenska. Na konferenci jsme zápas pozorně sledovali a až na dvě krysy se slovenskými kořeny převlečené za staré pány (Ofa a Jendy), jsem zodpovědně fandili. Když ale zmínění přeběhlíci viděli vývoj zápasu, přehodnotili svůj původ a s chutí si s námi zazpívali českou hymnu. Obzvláště Jenda vzápětí zrušil slovenské občanství a tvářil se, že neví, co to je čučoriedka. Dvě porážky za jedno odpoledne by na něho byly moc.

 

Hymnu jsme nakonec zpívali celkem 2krát. Ještěže nepřišel Kovář, to bychom si ji zopákli 20krát včetně slovenské přílohy a s rukou na srdci.

 

S žízní problém nebyl, protože pivko chutná po fotbale náramně a slivovice se sešlo nemálo, ale zavřená kuchyň znervóznila Pepu natolik, že zorganizoval veřejnou sbírku na pizzu. Nakonec je objednal 4. Než se ale konečně dovolal do správné pizzerie, musel jít málem dobíjet kredit a přežvýknou krajíc suchého chleba, aby neumřel hlady.

 

Konferenci jsme zakončili těsně po půlnoci, ale několik nevybouřených mladíků údajně pokračovalo na Paloučku, kde setrvali až do doby, než začali chodit lidi do železáren na ranní šichtu. Asi se s nimi chtěli podělit o příjemné pocity z výkonu našich hokejistů.

 

Výsledek zápasu:    6:5  pro mladší

Celkový stav:           3:2 pro mladší

Celkové skóre:        25:20 pro mladší

Soupiska starších:  Noga, Osvald, Bužek, Macura, Ďurkáč, Košč, Dworník, Nadkanský

Soupiska mladších: Sebera, Brak, Plachetka, Konetzny, Pekař, Pražan, Gříbek 

 

Zapisovatel: Ivo Sebera

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář