Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. zápas 29.4.2011

30. 4. 2011

 

Čtvrtý zápas sezony jsme odehráli za nádherného počasí a rekordní účasti 20 hráčů. Více starých pánů přišlo v novodobé historii na fotbálek jen jednou. V pátek 30. října 2009 se nás na poslední zápas sezony sešlo ještě o dva víc. A to ještě se spožděním dorazil Ota, který se ale ke hře nepřidal a raději rozdával rozumy vedle trénujícím dorostencům. Nebo možná oni jemu. Kdyby to věděli, zůstali by raději doma. Nebo on 

 

Dnes jsme hráli poprvé na nové branky. Vzhledem k počtu hráčů jsme „natáhli“ hřiště, ale i tak bylo přehuštěno. Bránící mužstvo vždy vytvořilo před brankou skoro neprostupnou hráz, což se na skóre muselo odrazit. Navíc to dlouho vypadalo, že nikdo nemá odvahu vsítit první tzv. švestkový gól. Jeho cenu převedenou na alkoholický nápoj v malých štamprlích pro všechny hráče jsme předběžně spočítali na 240,- Kč včetně DPH. Nakonec se jako první trefil Mirek. Asi má naspořeno.

 

Do mladých let se vrátil Zdeněk, který předvedl několik jinak málo vídaných skluzů. Zpočátku jsme nevěděli, jestli je dělá schválně anebo mu jenom kloužou boty. Po ověření velikosti kolíků na kopačkách jsme pochopili, že to myslí vážně.

 

Další gól za starší přidal po skvělé kombinaci Laco a mladší tušili, že při dnešním pojetí hry bude problém skóre otočit. Nakonec si vytvořili několik nadějných šancí a z jedné z nich Pepa krásně trefil kontaktní gól. Těsně před koncem ještě největší šanci mladých zavraždil Pavelek a bylo vymalováno.

 

Předsedovi minule zmiňovaný záhumenek uprostřed hřiště zřejmě vynáší, protože dneska už oplotil další políčko. Snad nám neoplotí celé hřiště. Chápu, že Slovan potřebuje peníze na provoz, ale tenhle avantgardní přístup jsem nečekal.

 

Bohužel se dnes taky ukázalo, že zranění se nevyhýbají ani starým pánům. Klasik praví, že nejhorší je srážka s blbcem. To je sice možné, ale ani srážka dvou starých pánů není nic růžového. Při jednom z mnoha běžných soubojů o míč se hlavami střetli Láďa s Pepou Kaliským. A protože jsou to kluci tvrdohlaví, musel Pepa do nemocnice. Do role saniťáka se přihlásil Marcel. Má nové auto a tak se chtěl ukázat. Trošku ho zklamalo, že nebyl k dispozici maják a siréna. Ale potřeboval spíše mapu, protože netušil, kde je v Bohumíně nemocnice.

 

Paradoxně se srazili dva ze tří nejstarších hráčů na hřišti. Věkově mezi ně zapadl ještě už zmiňovaný skluzař Zdeněk. A trošku překvapil Láďa, který poznamenal, že to zná, protože jednu zlomeninu obličejové kosti už dříve protihráči způsobil. Jenže tentokrát to byl spoluhráč. I tak díky, Láďo, že jsi nás informoval. Zkusím s vedením klubu projednali možnost nákupu 20 obličejových masek a lá Hanibal Lector z filmu Mlčení jehňátek. Jen huby bychom nemuseli mít zadrátované.

 

Průběžně jsme poté telefonicky sledovali vývoj vyšetření a hospitalizace Pepy. Výsledná diagnóza: FRACTURA OSSIS ZYGOMATICUM nás ani nepřekvapila. Jen jsme tajně doufali, že by mohlo jít jen o CONTUSIO FACIES. Věčný optimista Pavelek dokonce věřil, že by mohlo jít jen o MYODYNIA MAXILLA.

 

Ještě doplním, že Láďa si ze srážky odnesl jen MONOKLOS KOLEM OKOS.

 

O celé situaci jsme pak ještě dlouho diskutovali na pozápasové konferenci. Devatenáct lidí na hřišti vidělo, že k souboji došlo po nahrávce Tomby, jen Mirek měl úplně jiný názor a nehodlal od něj ustoupit. Tak trošku chytá zvyky našeho pana presidenta. Asi si budu muset dávat pozor na propisku.

 

Pro rychlé uzdravení Pepíka jsme večer udělali všechno, co bylo v našich silách - opakovaně jsme připili na jeho zdraví.

 

Na konferenci proběhla diskuse, že se někteří z nás s věkem zmenšili. V prvoligových mužstvech bývá běžným zvykem, že se hráči před a po sezóně váží. My se asi začneme měřit.

 

Časový rozvrh pozápasové konference porušil Rosťa s Otou, když si bramborové placky objednali už v 18:45. Ale asi věděli co dělají, protože když jsem si je chtěl objednat já v povoleném čase 21:00, už nebyla k dispozici kuchařka a tak jsem pojedl zase jenom ostravskou desítku.

 

Sadu panáků objednal Lumír, který už druhý týden oslavuje padesátku a zdá se, že s tím zdaleka nekončí.

 

Na závěr připomínám, že příští týden, tj. 6. května začínáme naposledy v 16:30 hodin a od 13. května posouváme čas výkopu až na 17:00 hodin. K rozhodnutí došlo na základě všeobecného hlasování, které se ale nepovedlo, protože někteří nerozhodní spoluhráči hlasovali pro všechny nabízené varianty a ještě se i zdrželi hlasování.

 

 

 

Výsledek zápasu:    2:1  pro starší

Celkový stav:           2:2

Celkové skóre:        19:15 pro mladší

Soupiska starších:  Noga, Osvald, Kaliský, Nadažy, Bužek, Gábor, Bakoš, Bogumský, Macura, Nadkanský

Soupiska mladších: Sebera, Ďurkáč, Brak, Konetzny, Lerch, Dworník, Pekař, Košč, Pražan, Gříbek 

Zapisovatel: Ivo Sebera

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář