Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.zápas 22.4.2011

23. 4. 2011

 

 Třetí zápas sezony se odehrál za příkladného fotbalového počasí a ukázkové účasti. Dorazilo 14 hráčů a nehrající kapitán – stále ještě zraněný Petr Nadkanský.

 

 

A to nedorazil Jenda, který má už teď vetší absenci než za celý loňský a předloňský rok dohromady, a Lumír, který se sice na hřiště podívat přišel, ale později a s úplně jiným manšaftem. Stoprocentní účast už mají jen 3 hráči.

 

Rosťa se s předstihem telefonicky ujišťoval, že začínáme hrát v půl páté, aby stejně na sraz dorazil ve třičtvrtě. A ještě se zbaběle vymlouval na „švigerfotra“ Pepu. Ten nechtěl působit dceři zbytečné problémy a celou situaci takticky nekomentoval.

 

Na druhou stranu poprvé dorazil Pavelek, který konečně sundal lyžáky a přešel na letní sporty. Většinu zápasu to ale vypadalo, že čeká na vlek.

 

Dnes jsme hráli naposledy na šroubovací branky, tzv. ďurkáčovky (jméno podle autora). Příští týden už budou góly rozvlňovat sítě nových branek.

 

Mirek od začátku reklamoval velký věkový rozdíl obou mužstev a vyhrožoval, že si příště přivede posily. A tak jsem si dal tu práci a spočítal, že Bakošovo mužstvo dnes bylo starší zhruba o 100 let než mladí a průměrný věkový rozdíl činil 15 let. Což není v místních tradicích nic až tak výjimečného.

 

Zápas se hrál v opatrném tempu. Přesto se mladší poměrně rychle ujali vedení a náskok průběžně zvyšovali. Nutno říct, že některé góly byly dost haluzové. Starší naopak kazili na co sáhli. Za stavu 7:1 už to bylo na pováženou. Pak se ale probudil Mirek a aspoň reguloval na přijatelnější stav a tak se starší nemuseli na pozápasové konferenci schovávat pod stůl.

 

Hattrickem se podruhé v sezóně blýsknul Pepa Ďurkáč, čímž se ujal vedení v tabulce střelců. Jedním z gólů navíc vystřihnul housle Zdenkovi v bráně starších. Houslí bylo nakonec k vidění povícero. Taky jsem měl tu čest jedny obdržet…

 

Trochu nás překvapil předseda klubu, pan Gříbek, který si uprostřed hřiště oplotil políčko a během našeho zápasu ho chodil zalévat konví. Nakonec tam nanosil tolik vody, že jsme pojali podezření, že tam pěstuje rýži.

 

Jak už jsem se zmínil, nepřišel dnes hrát Lumír. Slavil v Sokolovně padesátku s kolegy z úřadu a jako promotion akci je vzal v průběhu odpoledne na hřiště, aby jim ukázal, jak má vypadat kvalitní fotbalový zápas. Vysokou úrovní bylo překvapeno kompletní vedení města. Někteří poznali v hráčích své bývalé spolužáky a byli překvapení, že je v tomhle věku možné se pohybovat takovou rychlostí i bez auta. Starosta si dokonce tajně dělal poznámky do diáře. Aspoň bude mít příští týden v senátu o čem vyprávět.

                                                                                           

Na pozápasové konferenci se tradičně objevil i Tonda. Má vyšší účast než většina hráčů. Asi by bylo vhodné najít mu v mužstvu starých pánů přiměřenou funkci.

 

Vzhledem ke způsobu pojetí dnešního zápasu vyšlo najevo, kdo je Pavelkovým sportovním vzorem – Jozef Pribilinec.

 

Po zkapalnění Pepova hattricku a několika dalších významných událostí (například Tondovy přítomnosti), byly k vidění tradiční dodatečné rozbory odehraného zápasu. Nejvíce překvapili Láďa s Mirkem, když od diskuze o nebezpečnosti skluzů chtěli přejít k praktickým ukázkám.

 

Bylo rozhodnuto, že první oficiální gól do nové branky bude mít možnost jeho střelec příští týden zapít houfem slivoviček.

 

Fotbálek to byl skvělý a splnil očekávání – vyvolal potřebnou žízeň.

 

Výsledek zápasu:    8:4  pro mladší

  Celkový stav:         2:1 pro mladší

Celkové skóre:        18:13 pro mladší

Soupiska starších:  Noga, Osvald, Kaliský, Nadažy, Bužek, Gábor, Bakoš

Soupiska mladších: Sebera, Ďurkáč, Brak, Konetzny, Lerch, Dworník, Hyrník

 

Spisovatel: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omluva a pozvání

(Lumír, 25. 4. 2011 10:22)

Omlouvám se za pouhou exkurzi kolem hřiště a do útrob tribuny namísto aktivní účasti na bojišti. Příští pátek se jistě dostavím a zapojím tým starých pánů do třetího kola oslav mé padesátky.