Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. zápas 15.4.2011

18. 4. 2011

Díky typickému aprílovému počasí se dala očekávat nižší účast na dnešním zápase. Ale toto????

Bylo sice chladno, ale nepršelo a ani vítr moc nefoukal ... přesto se tento den zapíše do dějin zápasů starých pánů černou barvou.

Dnes jsme zlomili hned několik vlastních rekordů:

  • Sešlo se NEJMÉNĚ hráčů od roku 2009 !!!!! - jen 7 (doufám, že k této politováníhodné situaci dochází maximálně jednou za deset let. A ještě se k ní vrátím).
  • Do hratelného počtu jsme museli přibrat 3 "cizince" - dorostence, kteří si přišli zasportovat mimo běžné tréninky. S tímto přístupem by z nich jednou mohli vyrůst skvělí staří páni.
  • Průměrný věk dosáhl pouhých 38 let, čímž se silně přiblížil průměrnému věku mužstva mužů Slovanu Záblatí. Průměrný věk mužstva mladších byl dnes 23 let!!!! a to jenom proto, že jim to pokazil třicetisedmiletý dědek Petr Gříbek...
  • Věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem na hřišti byl 53 let

Co vám budu povídat. Poprvé v historii jsem hrál za starší i já!!!!!!!!! Od pátku se cítím tak nějak dospělejší....

 

Při rozcvičování to na polovině mladších vypadalo jak při hodině tělocviku na střední škole. Vzhledem k tomu, že rozlišovíky oblékli 3 aktivní sportovci, zdálo se, že to dneska bude jednostranná záležitost. Taky se poměrně brzo ujali vedení 2:0. Běhali jako utržení z řetězu, což se jim následně stalo osudným. Starší se nasrali a uvážlivou hrou (kterou dokonale ovládají) začali otáčet skore. Když se ujali vedení 5:4, tah za vítězstvím už nepustili z rukou (vlastně nohou). Perlil hlavně Pepa a Lumír, když si oba připsali hattrick a Bořík, který se zastavil takticky těsně před hattrickem.

Za mladší skorovali dorostenci, pouze jeden gól si připsal Petr alias Gřibo alias Tomba.

Krásnou gólovou akci jsme předvedli za stavu 6:4 ve spolupráci s Lumírem. Z křídla jsem prudkým přízemním centrem poslal míč na osamoceného Lumíra, který nezaváhal a nekompromisně zavěsil do prázdné brány. Kaňkou na celé akci byla skutečnost, že to byla naše brána a nejbližší hráč soupeře byl 20 metrů daleko. Nádherný vlastenec.

Celý zápas byl ovlivněn nerovným terénem, se kterým se ale nedá nic dělat a zároveň extrémně lehlým míčem, který skákal a lítal jako zblázněný. Ten se sice dal nahradit jiným z dalších 10 připravených v kabině, ale starší páni to, bůhví proč, neudělali a raději celý zápas nadávali, že se s tím fakt nedá normálně hrát. Zajímalo by mě, co by na to řekl Mudr. Cimický. Ale spíše to bylo pro Chocholouška.

Na pozápasové konferenci došlo ke zkapalnění hattricků. Přisedl si k nám i Tonda, a objednal taky po štamprli. Když jsme se ho zeptali proč, odpověděl jen, že Ivana odjela do sauny. To je solidní důvod.

Později ještě přiznal, že sice nechodí hrát fotbal, ale každý pátek od 16:30 do 18:00 sedí u okna v obývacím pokoji a se slzami v očích se dívá na staré pány běhající po hřišti.

Na závěr se vrátím k dnešní katastrofální účasti: Oznamujeme všem nezúčastněným a neomluveným starým pánům, že kárná komise ve složení:

Láďa Noga - čestný předseda

Bořík Bogumský - výkonný předseda

Lumír Macura - 1. místopředseda

Pepa Ďurkáč - zdravotník

Ivo Sebera - zapisovatel

Petr Gříbek - Tomba

Marcel Pekař - mlaďas

zasedá v pátek 22.4.2011 v restauraci Sokolovna v 18:30. Přiberte si peníze, uplatit komisaře nebude snadné a tresty budou drahé.

 

 

Výsledek zápasu:    8:5  pro starší

  Celkový stav:         1:1

Celkové skóre:        10:9 pro mladší

Soupiska starších:  Noga, Bogumský, Macura, Sebera, Ďurkáč

Soupiska mladších: Gříbek, Pekař + 3 zbloudilí dorostenci

 

Spisovatel: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář