Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. zápas 19.8.2011

20. 8. 2011

Šestnáctý zápas sezóny se odehrál mezi dvěmi průtržemi mračen. Hřiště ale bylo po několika letních dnech poměrně vyschlé a tak byl terén pro fotbal jako stvořený. A to navzdory Marcelovi, který už od půl třetí rozesílal smsky plné smutku a zklamání, že dneska kvůli nezpůsobilému terénu nebude mít možnost potrdil náskok v čele tebulky střelců. Je to ještě mladý kluk a neví, že nemá význam stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

 

Sešli jsme se v lichém počtu, ale Jirka Pražan si brzy obnovil zranění, čím po krátkém přeskupení sil srovnal počet hráčů v obou mužstvech.

Laco dnes nedorazil, protože si honil tričko u konkurence.

 

Dorazil i Petr Kaleta, který dnes oficiálně vstoupil do exkluzivního klubu starých pánů Slovanu Záblatí, čímž v pětačtyřiceti letech zahájil skvělou fotbalovou kariéru.

 

Aby jeho kariéra nebyla až moc strmá, Láďa ho znovu seznámil s některými svými nekonvenčními fotbalovými parádičkami, které od něho odkoukal například „pražská kurva“  Řepka.

 

Dnešní zápas navázal na tragické výkony starších v posledním období. Tradičně se jim nedařilo vůbec nic. Zlepšili se jenom ve vzájemném obviňování, kdo za to může.

 

Dokonce i Bořík nedal gól do prázdné brány. Po mojí ruce v bráně se opět dožadovali technického gólu, přestože jsme si už několikrát vysvětlili, že nehrajeme basketbal. Nabídnutou penaltu poté neproměnili.

 

Přesto padlo několik krásných gólů. Boříkovu bombu z voleje po ukázkové narážečce jsem viděl, až když jsem ji vytahoval ze sítě. Proletěla kolem mě tak rychle, že jsem byl rád, že mi neohořely trenky. Petr dneska rozvlnil soupeřovu síť šestkrát. Nejdříve pětkrát zezadu, ale nakonec krásnou tečí špičkou kopačky přece jen šikovně skóroval.

 

 

Mladší dneska přistoupili ke skórování kolektivně a každý hráč si připsal jeden bod do tabulky střelců. Akorát já jsem se pořád nějak nemohl trefit a tak se mně zželelo Jardovi a pomohl mi krásným vlastencem. Výjimkou byl ale tradičně Jenda, který potřetí v posledních čtyřech zápasech zavěsil hattrick. Asi mu zbyly nějaké peníze z dovolené a tak se rozhodnul, že je přerozdělí potřebným.

 

Na pozápasová konferenci jsme nejprve schválili nábor nového člena Petra Kalety, který rozhodnutí okamžitě potvrdil hejnem panáků, čímž dokázal, že ví, co se sluší a patří.

 

Další sérii panáků potvrdil dnešní hattrick už zmíněný Jenda a trochu překvapil Jarda, který koupil panáky za vlastence. Proč ne….takovýmto aktivitám se u nás meze nekladou.

 

V rámci konference jsme vybírali barvu a vzor dresů, které si letos staří páni pořídí pro reprezentační zápasy. Bohužel ale nedošlo ke shodě, a tak jsme rozhodnutí zatím odložili. Televizní křídlo stolu dávalo přednost šikmým pruhům, věšáková skupina asi tíhne ke stolním hrám a tak upřednostnila šachovnici. Nevím jak dalece do toho zasáhla skutečnost, že Lumírův šéf je známý šachista.

 

Uprostřed sedící Ofo a Marcel předvedli extrémistické názory, když požadovali pouhou kombinaci bílých dresů a černých trenýrek.

 

Láďa si skvěle načasoval odjezd domů z konference. Tři minuty poté, co nasedl na kolo, se spustila průtrž mračen. Vítr byl tak silný, že jestli foukal proti němu, musel jet na horský převod i ze záblatského kopce. Pokud mu ale foukal do zad, určitě mu shořely brzdové špalky.

 

Opět se projevil začínající a přesto už poměrně slavný básník starých pánů Rosťa, který na Jendovy poznámky ke své jinak prostorově řešené postavě prohlásil: „nepomůže ti ani hořící svíce, až se má ruka rozletí na tvé líce“

 

 

Výsledek zápasu:    8:3 pro mladší

Celkový stav:           8:4 pro mladší

Celkové skóre:        93:72 pro mladší

 Soupiska starších:  Bogumský, Noga, Hyrník, Osvald, Macura, Bužek

Soupiska mladších: Sebera, Pekař, Košč, Brak, Kaleta, Ďurkáč (Pražan)

 

 Zapisovatel: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář