Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvodní zápas sezóny 2010, 23.4. 2010

24. 4. 2010

Letošní jaro "je akosi čudné", takže jsme neustále odkládali zahájení sezóny. Tento týden se ale počasím povedl a tak jsme byli vypuštěni na trávník bez obavy o jeho poškození před mistrovskými zápasy Slovanu.

 

Do úvodního zápasu jsme přizvali na testy nového borce - Marcela Pekaře. Zapsal se 4 góly, ale vzhledem k nízkému věku bude o jeho pokračování v mužstvu starých pánů ještě rozhodnuto. Starším se zdá být moc divoký.

 

Mirek Bakoš zahájil sezónu nešťastně - zapomněl si doma kopačky. Omylem si přibalil ploutve. Ještěže má pro tyhle případy doma dceru, která drží pohotovost a kopačky mu dovezla.

 

Jenda oprášil časomíru a vyměnil vyteklou baterku.

 

Mladší šli rychle do vedení 3:0. Optimismus se začal ztrácet postupně po stradivárkách, které obdržel Jirka v jejich bráně. Starší využili zranění Jendy, postupně srovnali a přešli do vedení. Mladší ale udrželi krok a v závěru vyrovnali na 7:7.

 

Pavel zatím ještě pořád bojuje se zanedbanou zimní přípravou a místy se zdálo, že ho na hřišti přepadl mikrospánek.

 

Krásným gólem z voleje se do paměti všech dvou diváků zapsal Lumír.

 

Stejně nádhernou střelou skóroval Rosťa. Jen zasvěcení si mohli všimnout sfizofrenického úsměvu na jeho tváři. Dal sice důležitý gól, jenže hattrickový, se všemi důsledky z toho plynoucími.

 

Po zápase pak v kabině všechny šokoval Mirek Bakoš dotazem: "Chlapi, jdete někdo na pivo?" Tenhle výrok se zapíše do análů zlatým písmem.

 

 

   

Na  pozápasové konferenci došlo k několika faux pas. Ota si objednal bramborové placky (oficiální pokrm starých pánů) už v 19:00 hodin, čímž rozhodil obsluhu hospody a sklidit posměch spoluhráčů, kteří ví, že "čas placků" je po 21:30. Režim je režim.... Druhé překvapení způsobil, když vytáhnul z tašky plavky. Že by na dnešní zápas připlaval?

 

Pavel objednal panáky slivovice jako oficiální omuvu, že se posledně snažil prosadit borovičku. Jediný Lumír požadoval návrat k jehličí.

 

Marcel a Rosťa splnili povinnost střelců hattricků a Ivo s Jendou povinnost nových členů výboru Slovanu Zablatí.

 

Vzhledem k tomu, že jsme dnes hráli 7 proti 7 a výsledek utkání byl 7:7, objevil se názor, že by měl každý vypít 7 piv. Většina zúčastněných závazek splnila, někteří horliví pamětníci VIII. pětiletky cítili povinnost jej lehce překročit.

 

 

Výsledek zápasu:  7:7 

  

Soupiska starších:  Nadkanský, Macura, Kaliský, Bužek, Bakoš, Bogumský, Pawlas 

Soupiska mladších: Sebera, Košč, Brak, Konetzný, Ehrenberger, Pražan, Pekař 

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář