Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední zápas sezony 2010

 

 

 

Poslední zápas sezóny, ve kterém mohli navíc starší upravit celkový stav na přijatelnou remízu, měl patřičnou úroveň. Už samotná účast byla rekordem sezóny – dorazilo 17 borců. Vzhledem k brzkému začátku si někteří vzali dovolenou, jiní se od rána těšili, takže přestože byli v práci, vlastně nic neudělali. Ostatně jako každý pátek.

 

 

Terén na domácím hřišti byl poměrně dost podmáčený, a tak jsme zpočátku zvažovali odjezd na školní hřiště do Rychvaldu. Nerozhodné chování ale rozlousknul vůdce smečky – Mirek Kovařík, který sice přišel letos poprvé, ale zavelel jasně: „Zůstáváme doma“. 

 

Na kuráž jsme si dali ještě před úvodním hvizdem po panáku slivovice. Tento doping je okresním fotbalovým svazem oficiálně povolen. Ostatně, kdo by se jich ptal.

 

Na Kovářovi byla obzvlášť vidět vyhladovělost po kvalitním fotbálku, protože už od prvních minut pálil po soupeřově brance tak, jak jsme u něho zvyklí. Kdyby ho nepředběhli Němci v roce 1916 u Verdunu, možná by se vžilo rčení „střílel jak Kovařík na Slovanu“. Jeho střely měly sice velkou prudkost, naštěstí pro mladé jim ale scházela dostatečná přesnost. Stejně to ale občas vypadalo, že si brankář mladších bude muset odskočit vyměnit spodní prádlo.

 

Starší dnes měli poměrně silnou sestavu a jednoho hráče navíc. Jenže ze zkušeností už víme, že početní převaha nemusí být rozhodující. V mužstvu mladších dnes totiž čaroval Pavelek. Dal hattrick a to další asi 4 gólovky ještě spálil. A to se, vzhledem k nedoléčenému zranění, pohyboval jen na malém prostoru, který si sám vyhradil a odmítal ho opustit.

 

 

Mladší dnes měli celý zápas pod kontrolou a tak ani gól Mirka Stacha, který se celý rok tajně připravuje na zahradě a přijde vždycky až na závěrečný zápas, kde pravidelně střílí góly, na vývoji nic nezměnil.

 

Terén byl extrémně náročný. Místy stály louže, které brzdily pohyb míče v nejméně očekávaných situacích. Odvážní hráči v obuvi bez kolíků nebo aspoň špuntů předváděli krasobruslařské kreace. Obzvlášť vynikal Láďa, který svým dresem osobně vysušil asi 3 středně velké louže. Zřejmě se v něm probudily nějaké vzpomínky na léto u bazénu, protože padal zásadně do vody. Ale i Kovář občas předvedl, jak se dá „protočit“ kopačky, když udělal tři kroky a přesto zůstal stát na místě. Vlastně ležet.

 

 

Tisková konference se dnes nekonala. Po skončení zápasu proběhlo slavnostní zakončení fotbalové sezóny za přítomnosti pozvaných členů výboru Slovanu a nejodvážnějších manželek hráčů, které se dostavily v počtu 5.

 

Na zakončení byly prezentovány statistické výsledky uplynulé sezóny, byly oceněny mimořádné výkony a zásluhy hráčů a vyhlášen nejlepší střelec sezóny – Marcel Pekař.

 

Dále byl promítnut instruktážní film jako návod pro příští sezónu. Můžete ho vidět, když kliknete zde.

 

Zbytek večera byl především ve znamení konzumace. Neznalé místních zvyků můžu ujistit, že o nealkoholické nápoje se nejednalo.

 

 

Výsledek zápasu:    5:1  pro mladší

 

Konečný stav zápasů:           14:12 pro mladší

Konečné celkové skóre:      193:166 pro mladší

Soupiska starších:  Noga, Nadažy, Bužek, Bogumský, Kovařík, Stach, Osvald, Kaliský, Macura

Soupiska mladších: Košč, Sebera, Pražan, Gříbek, Pekař, Konetzny, Salapatek, Ďurkáč

Autor článku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(otopawlas@email, 15. 11. 2010 23:23)

Děkuji všem za krásné okamžiky strávené na hřišti a tiskovkách v sokolovně. Bohužel z důvodu ,,fotbalu MINI přípravky" jsem měl letos velkou absenci. V příští sezóně to zorganizuji tak, abychom byli všichni spokojeni /i JÁ/!!! Ahoj 31. 12. 2010 na Silvestra přece začínáme!?!