Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náborový zápas 25.6. 2010

27. 6. 2010

V pátek 25. června se odehrál náborový zápas do mužstva starých pánů, který byl některými špatně informovanými borci nesprávně pojmenován jako exhibiční závěrečný zápas sezony mužstva mužů.

 

Za staré pány na hřišti excelovali: Košč, Sebera, Bogumský, Noga, Pražan, Bužek, Krul, Ehrenberger, Konetzny, Osvald, Pekař a pozvání přijal i Kovařík. Do brány jsme nominovali Grabovského, který s námi pojede příští víkend vyhrát zápas na Slovensko. Z tribuny ještě přihlíželi Pepové Ďurkáč a Kaliský. Neúčast prvně jmenovaného byla omluvena ze zdravotních důvodů, starší Pepa nenastoupil z neznámých důvodů a bude řešen před kárnou komisí, která bude při nejbližší příležitosti vytvořena.

 

Vzdorovat se pokoušelo mužstvo mužů Slovanu Záblatí posílené několika staršími a zkušenějšími borci. Našli by jste tady i pár hráčů, kteří se nemůžou rozhodnout, jestli patří ke starým pánům nebo do mužstva mužů a mezi oběma týmy přebíhají jako Kalousek mezi politickými stranami.

 

V průběhu uplynulé sezóny sledovalo domácí zápasy mužů průměrně 20 platících diváků, kteří ke konci zápasu byli obvykle  plačící. Dnešní zápas sledovalo 40 neplatících příznivců kvalitního fotbalu. A bylo na co koukat.

 

Věkový průměr starých pánů byl 47 let, u soupeře 26 let. Věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším hráčem na hřišti byl 50 let.

 

Zápas se odehrál ve svižném tempu starých pánů. Obzvláště Bořík  zavzpomínal na mladší roky a ze soupeřových hráčů občas udělal slalomové tyčky.

 

Jarek byl Pavelkem opět upozorněn na používání trenérských manýrů - tentokrát ale pochvalně. Hrál prý jako Beckenbauer v nejlepší formě.

 

K výkonu Vlastíka zase Kovář prohlásil, že hrál jako Pivarník. Škoda, že už si ho málokdo pamatuje.

 

K výčtu slavných jmen bych ještě dodal, že český fotbal se v minulém století pyšnil Josefem Bergrem, v tomto století Patrikem Bergrem. V mužstvu starých pánů máme alespoň Ehren-Bergra.

 

Pavelek v průběhu zápasu objevil v mužstvu soupeře hráče pocházejícího z Hatě. Zbytek zápasu se oba prajzáci navzájem hlídali. Byla to spíše taková obchodní schůzka.

 

Nedoléčená zranění Rostě a Ivoše znamenaly jejich předčasný odchod do šaten. Mají týden na doléčení. Na Slovensku nesmí chybět.

 

Bořík a Marcel se prezentovali krásnými góly, na které sice soupeř dokázal odpovědět, spousta dalších neproměněných šancí ale znamenala pro všechny přijatelný remízový výsledek 2:2.

 

Šlo ale přece jen o náborový zápas a pro posílení mužstva starých pánů byli nakonec vybráni 3 hráči mužů: Petr Gříbek a Rosťa Brak, kteří už ale za staré pány příležitostně nastupují a Marek Buch, který se může hlásit na prvním tréninku po dosažení 35 let, tzn. v roce 2027. Na starost ho dostane Láďa. kterému v té době bude 85 let.

 

Staří páni odehráli zápas s 12 hráči na hřišti, což ale soupeř nepostřehnul a zjistil to až 2 hodiny po závěrečném hvizdu, když je o tom informoval Jenda na jedné ze svých spanilých jízd ze Sokolovny mezi manšaftové.

 

Pozápasovou konferenci Pavelek označil jako svůj "předposlední alkoholický večírek". To je v krátké době druhý závazek. Držíme ti palce!!!!!!!

 

Konference byla vskutu netradiční. Korzovali jsme mezi konferenčním sálem v Sokolovně a venkovním posezením, kde manšaft zapíjel ukončení sezóny.  Konzumace alkoholu na obou postech způsobila některým zúčastněným orientační problémy a ztráty paměti, takže se následující den vraceli na místo činu pro zapomenuté věci. Jenda navíc přijal funkci vedoucího peletonu a doprovodil Boříka na kole do Bohumína.

 

Akce to byla hezká. Kdyby ale měly ledviny nohy, nakopaly by nám prdel.

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář