Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. Zápas 4.6. 2010

5. 6. 2010

Počasí se sice uklidňuje a dostává konečně jarní příchuť, ale terén na Slovanu nás zatím ještě pořád nutí vyhledávat umělé povrchy v okolních státech. Někteří hráči mají dvoje kopačky, gumáky s kolíkama ale zatím nikdo. A bez nich se dnes na hřiště vyběhnout nedalo. Takže jsme opět využili kontaktů šéfa Pavelkovy obchodní pobočky v Polsku a vyjeli jsme do vyzkoušeného a prověřeného Tworkowa.

 

 Výborný povrch, krásné počasí a velké branky znamenaly opět rekordní počet gólů. Ukazatel skóre se dnes zastavil na 14:13 pro starší. Okolo konečného výsledku se ještě vedly dlouhé diskuse, protože mladší měli radost z remízy po gólu v poslední minutě hry, kdežto starší slavili vítězství.

 

Při snaze dopočítat se skutečného počtu padlých gólů nastal další problém. Někteří hráči si prostě nepamatovali, kolikrát skórovali, jiní měli tak smělé odhady, že jsme je museli brzdit v rozletu. To by musel padnout gól každou minutu....Takže jsme dokonce zvažovali zřízení funkce počítače gólů. Padnul i návrh, že by měl mít každý hráč na hřišti pivní tácek a kapitán by po gólech dělal čárky.

 

Ale ještě zpět ke hře. Nejvíce dnes řádil Pepa, který běhal jako čerstvě zamilovaný dorostenec s podporou družstva svazaček na tribuně. Prostě byl všude a nedal se zastavit. Objevit se dnes v hledišti pracovník důchodového odboru, stoprocentně by Pepovi vzal hornický důchod. Jako nejstarší hráč na hřišti skóroval celkem 6 krát, čímž se mimo jiné propracoval do čela tabulky střelců.

 

Hattricky dali taky ještě Ivo, Pavelek, Marcel a Salo. Svůj výkon následně potvrdili na pozápasové konferenci a to přesto, že se poprvé v historii zápasů starých pánů Slovanu Záblatí objevil nepochopitelný požadavek zrušit potvrzování hattricků panáky slivovice. Pavelkovy argumenty nebyly přijaty - pokus byl prohlášen za neplatný.

 

Péťa, po problémech s míčem zakopnutým do zahrady nepříjemné polské sousedky areálu z minulého týdne, si dnes dával pozor....a překopnul míč celkem dvakrát, ale jen na protilehlé pole a protože majitel pole nebyl v dosahu, vše se obešlo bez vysvětlování v polštině.

 

Jenda, velký odpůrce gólů z dálky do prázdné brány, se dnes už nemohl dívat na vývoj skóre, zapomněl na předsevzetí a radostně skóroval z 25 metrů. Následný spokojený úsměv na jeho tváři potvrdil posun ve vývoji Jendovy fotbalové osobnosti.

 

Bořík opět nedal hattrick. Po obvinění, že se mu cíleně dlouhodobě vyhýbá, se zavázal, že příští pátek bude hnusný sobec, nikomu nebude nahrávat a hattrick zavěsí. Čímž také splní svůj předvolební slib z minulého týdne. Na rozdíl od nefotbalových politických stran.

 

Na pozápasové konferenci přišel Pavelek ještě s dalším překvapivým návrhem na řešení útočných fotbalových akcí odkopem míče do autu, čímž vyprovokoval překvapeného Ofa ke kontranávrhu poslat Pavelka na základní trenérský kurz.

 

Zápas to byl skvělý, gólů spousta, úrazy žádné. Co chtít více?

  

 

 

Výsledek zápasu:    14:13 pro starší 

Celkový stav:           3:2 pro starší

Celkové skóre:      58:54 pro mladší

  

 

Soupiska starších:  Nadkanský, Kaliský, Bogumský, Osvald, Salapátek, Bužek, Václavík 

Soupiska mladších: Košč, Brak, Sebera, Pekař, Konetzny, Pražan, Ehrenberger

 

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář