Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. Zápas 28.5. 2010

29. 5. 2010

 

Česká fotbalová reprezentace odehrála minulý týden přípravné zápasy ve Spojených státech. Staří páni se rozhodli v době ekonomické krize šetřit a 5. zápas sezóny jsme odehráli pouze v Polsku. 

 

Organizační referent Pavelek říkal, že je to kousek. Po dvaceti minutách jízdy jsme začali pochybovat, jestli jsme se nepřeslechli a neříkal třeba "kousek od Waršawy". Naštěstí ne.

 

Majitel krásného hřiště se skvělým umělým povrchem v Tworkowě asi nechtěl narušit fotbalové sebevědomí místních borců a tak v době, kdy jsme hráli, uzavřel areál pro diváky. Nebyl tam ani jeden. Což nám vyhovovalo, protože nechceme před důležitým mezinárodním zápasem na Slovensku odhalovat naše trumfy.

 

Součástí hřiště jsou poměrně velké branky, takže se dala čekat gólová úroda. Petr navrhnul, že bychom měli příště raději vzít naše menší přenosné šroubovací. Správce by se asi dost divil, kdybychom mu do umělé trávy zapíchli 4 tyčky...

 

A aby Péťa potvrdil svá slova, překopnul při rozcvičování asi 8 metrů vysokou síť za brankou, takže míč skončil v zahradě sousedního rodinného domku. Ještě že umí polsky. Rozzuřená majitelka zahrady mu za posečení trávníku míč vrátila.

 

Gólů padlo nakonec opravdu rekordní množství ...25. Jirka v bráně mladších potvrdil roli virtuóza (houslového) a dostal hned 2 housle. Ofo po zápase slíbil, že mu sežene kovářskou zástěru.

 

Někteří hráči měli s přechodem na jiný povrch hřiště problémy. Bořík tvrdil, že se mu po 10 minutách hry třepaly nohy. Inu stáří přichází nečekaně.

 

Díky velkým brankám padaly náhodné i nádherné góly. Salo usměrnil hlavou do soupeřovy brány přesný centr, poté co se skvěle "zavěsil do vzduchu". Překvapený Rosťa tvrdil, že tam Salo visel už před centrováním a hledal závěsné popruhy. Ivo dal hezký gól když technickou střelou skoro z poloviny hřiště od autové čáry přehodil brankáře. Po zápase přiznal, že původně nahrával. Ještěže mu občas nesedne míč...

 

Nakonec padly 4 hattricky. Bořík se tomu svému opět těsně vyhnul. Říkal, že s hattrickama čeká, až jak dopadnou volby. Tady je vidět, kam všude dnes zasahuje politika?

 

Po zápase ještě Pavelek reklamoval, že nedošlo ke změně stran a že mu celý zápas svítilo do očí slunce, takže se nemohl soustředit na hru. Vzhledem k tomu, že slunce letos svítilo poprvé, reklamace nebyla přijata. Aspoň se trochu opálil.

 

Většina hráčů se převlíkla už na Slovanu do dresů, takže jsme cestovali ve sportovním. Ještě že už nejsou na hranicích celnice. Těžko bychom přesvědčovali polské celníky, že to není finta jak propašovat do polska fotbalovou výstroj.

 

Na zápas dorazil i Lumír. Hned po fotbalu se, jako šéf voleb v Bohumíně, vydal na kontrolu jednotlivých volebních komisí. Protože se ale nastačil osprchovat, vypadal spíše, jako by přicházel z pozice své další funkce - šéfa povodňové komise a to přímo ze záchranné akce.

 

Na pozápasovou konferenci dorazila Pavelkova manželka. Toho okamžitě využil Jenda shánějící hráče pro zájezd na Slovensko a nechal si od ní potvrdil Pavelkovu účast. Nemohla odmítnou. Vidíš Pavle, a bylo to tak jednoduché...

 

Do hospody pak dorazil i Tonda. Vzhledem k přítomnosti své mladší manželky se dnes ale nenechal kompromitovat přátelstvím se starými pány.

 

Z dnešního zápasu byly pořízeny fotky, které najdete ve fotogalerii.

 

Výsledek zápasu:    15:10 pro starší 

Celkový stav:           2:2

Celkové skóre:      45:40 pro mladší

  

 

Soupiska starších:  Nadkanský, Kaliský, Bogumský, Osvald, Salapátek, Bužek, Macura 

Soupiska mladších: Košč, Brak, Sebera, Pekař, Konetzny, Pražan, Václavík

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář