Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. Zápas 21.5. 2010

22. 5. 2010

 Všude v okolí probíhá úklid po záplavách, hasiči mají manévry, země je promočená jako houba, každou chvíli znovu zaprší, fouká nepříjemný vítr, je poměrně chladno, občas přejde bouřka....co si budeme povídat, počasí nebylo pro fotbal ideální. Kdo by šel dneska hrát? Kromě starých pánů ze Záblatí málo kdo.

 

Měkoty z Okresního fotbalového svazu zrušily všechna víkendová utkání. Ještě že pod něj nespádáme, protože dneska by jsme museli napsat výpověď. Tolik řečí pro pár kapek...

 

V nejedné domácnosti starého pána dnes zazněla slova: "...a maminka mi říkala, že nejsi normální, ať si tě neberu...."

   

Chvíli trvalo, než jsme se sešli v konečném počtu 6 na 6. Někteří méně zkušení nevěřili, že na počasí fakt nezáleží...a zareagovali až po telefonickém ujištění, že terén je skoro ideální. Poprvé se letos objevili Ofo, Salo a Pavel Plachetka.

 

Terén byl opravdu šílený. Pavlovy a Ivošovy kotníky by mohly vyprávět o dírách v trávníku. Ale skoro všechno se dá rozchodit.

  

 Mladší dnes sice dali první gól, ale potom už kralovali starší. Žádné velké drama nepřipustili. A vystačili si se 3 střelci, když jen Pepa dál 5 gólů a Ofo přidal 3.

 

Bořík v jednom z ostřejších soubojů přejel Salovi špuntama přes kotník. Paradoxně kopačkama, které si předtím u Sala koupil. "Ještě že sis nekoupil kolikáče", hodnotil situaci Salo.

 

Jenda přebral od Boříka pomyslný štafetový kolík a dnes se po přilehlé tartanové dráze válel pro změnu on. Později ještě dostal míčem do krku a zbytek večera mutoval. Jako trenér mužstav žáků se alespoň přiblíží svým svěřencům.

 

 Slyšeli jste někdy, že by se někdo při fotbalu zapletl kolíkama do tkaniček soupeře? Jestli ne, přijďte se podívat na staré pány... Bořík navíc spadnul na nejrozmočenějším místě na hřišti, takže vypadal jako by měl permanentku do bahenních lázní. Načež ho Salo poslal 5 minut před koncem zápasu pěšky domů. Sprchy máme na Slovanu a Bořík nevypadal, že ho někdo vezme do auta. Nakonec cestoval ve slipech. Ještě že nás nestavěli poldové...to by se vysvětlovalo špatně...

 

 Taky na pozápasové konferenci bylo živo:

  • Pepa, Peťa a Marcel dnes spytovali svědomí nad Kofolou - proč jen nenechali auta v garáži...
  • Pavel si strčil do piva ohřívátko. Asi na fotbalu vymrznul
  • Pepa jako čerstvý důchodce vyžadoval slevu na hattricky - ta mu ale nebyla přiznána, protože běhal jak dorostenec
  • navštívil nás Tonda Václavek a když zjistil, že se Pavel snaží shodit pár kilo, představil se jako odborný poradce přes dietologii. O hodinu později už byl dietolog každý...
  • splaceny byly všechny hattricky a Marcel dořešil i zápisné

 

V průběhu večera oznámil Ivo ukončení kuřácké etapy svého života a přesně ve 20:00 hodin středoevropského času típnul své poslední cigárko značky Sparta darované pro tento účel Boříkem.

 

 Viz foto níže.

Obrazek

 

Výsledek zápasu:    9:7 pro starší 

Celkový stav:           2:1 pro mladší

Celkové skóre:      35:25 pro mladší

  

 

Soupiska starších:  Nadkanský, Kaliský, Václavík, Bogumský, Osvald, Plachetka 

Soupiska mladších: Košč, Bužek, Sebera, Pekař, Konetzny, Salapátek

 

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář