Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. zápas 8.10. 2010

Tento pátek byl ve znamení typického babího léta. Pátek je ale DEN CHLAPA a tak jsme nechali baby doma a šli jsme si zahrát tradiční fotbálek.

 

 Účast byla rekordní, 16 borců se letos zatím sešlo jen jednou, v červnu. Poprvé mezi nás zavítal nový hráč – Roman Dvorník. Fotbalové geny byly patrné, fyzičku dohoní během zimní přípravy.

 

Nedorazil Pavel Plachetka, kterému asi nikdo neřekl, že červená karta z mistráku s Viktorkou se na staré pány nevztahuje.

 

Skoro všichni zaregistrovali, že jsme posunuli začátek zápasu na půl pátou. A tak se zpozdil jenom Láďa, který přijde pozdě ještě tak dvakrát. A navíc si omylem vzal boty do tělocvičny. Nikdo si toho ale nevšimnul, protože bruslil po hřišti jako obvykle.

 

A Petr Gříbek,  který je zvyklý na soukromí a potřebuje mít vlastní kabinu. Tu mu ale manšaft zamknul i s kopačkami a tak nastartoval koloběžku a jel shánět klíč. Sehnal….

 

16 hráčů na hřišti mladším očividně nepasovalo do strategie, protože dnes na starší neměli. Ti celý zápas vedli a když už to vypadalo, že dotáhnou skóre, nominoval se Bořík do funkce hlavního i pomezního rozhodčího a snad i delegáta fotbalového svazu a gól neuznal. Jeho názor podpořili všichni starší, což by nikoho nepřekvapilo, kdyby se nepřidali i ti hráči, kteří byli otočení zády.

 

Fotbal to byl tradičně opatrný, přesto to dnes zavánělo zraněními. Pavelek po souboji se Zdenkem naražená žebra poměrně rychle rozchodil, při pádu Pepy po souboji s Boříkem už nám trochu zatrnulo…

 

Starší nakonec vyhráli a to taky díky hattricku Boříka, který možná ještě zdramatizuje boj o krále střelců.

 

Na pozápasové konferenci jsme se ještě dopočítali dalšího hattricku. Láďa dal 3 góly mezi 9.červencem a 27.srpnem. Ale to už byla jen snaha sehnat dalšího investora panáků slivovice.

 

Odhlasovali jsme závěrečnou konferenci, která se bude konat v pátek 5. listopadu po závěrečném zápasu v hospodě Pod kaštany. K zajištění sálu jsme, k jeho velké radosti, nominovali Jendu. Slíbil, že se tam zastaví ještě dneska a potom bude prověřovat minimálně 3krát týdně, jestli se nic nezměnilo. Akorát požadoval písemné potvrzení pro manželku. Když jsme schválili i účást partnerek hráčů, Pavelek sobě i manželce okamžitě předplatil účast.

 

Dvě z manželek se objevily už dnes. Rosťu žena, vzhledem ke zranění, dovezla. Lumír zranění nemá a tak ho jeho žena pro změnu odvedla.

 

Lumír se, jako jediný starý pán, objevil i v další sestavě. Na volební kandidátce ČSSD s číslem 4, takže na postu krajního obránce, přestože na Slovanu patří spíše mezi ofenzivní hráče.  Socani ale v Bohumíně dlouhodobě vyhrávají ligu i pohár.

 

Abychom si ujasnili rozpočet oslavy, požádali jsme Jendu, jestli někde nemá účty z loňska. Slíbil, že je příště donese, akorát bude muset rozebrat mikádo, kde je před zvídavýma očima manželky pro jistotu schovává.

 

Ve 20:03 přiskákal Rosťa. Na přivítanou jsem mu podal ruku, on mi berlu.

 

Pavelek postupně získával bojovou náladu. Nejdříve vyhrožoval Boříkovi, že s ním příští týden oběhá celý zápas a ani se od něho nehne. Asi chce přece jen shodit těch 16 kilo.

 

Potom nás upozorňoval, že bude chodit do skluzů. To jsme mu ale rozmluvili, protože nikdo nemá čas přijít v sobotu ráno válcovat hřiště.

 

 

Výsledek zápasu:    6:3  pro starší

 Celkový stav:           11:10 pro mladší

Celkové skóre:      168:141 pro mladší

Soupiska starších:  Bogumský, Bužek, Nadažy, Osvald, Macura, Kaliský, Noga, Nadkanský

Soupiska mladších: Košč, Sebera,  Ehrenberger, Pražan, Gříbek, Konetzny, Dvorník, Ďurkáč

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář