Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. zápas 1.10.2010

 

Počasí bylo od začátku týdne šílené a tak jsme všichni tušili, že dneska hrajeme venku. Byl to už šestý zápas v sezóně na školním hřišti v Rychvaldě. Zatím tady byli úspěšnější mladší v poměru 3:2.

 

Účast byla ukázková – 14 skvělých hráčů. Dorazil dokonce i čerstvý padesátník Tonda, který se stal ústřední postavou zápasu i pozápasové konference. A to bez ohledu na podaný výkon.

 

 Věkově dnes Tonda připadnul do mužstva mladších, protože věkový průměru hráčů byl  mírně přes 50.

 

Tonda si odpovědně vybíral vhodný post na hřišti. Nejdříve říkal, že bude v bráně. Potom ale ostatním vysvětlil, že nezvedne nohu pod břevno a tak navrhnul, že bude hrát předstopera. Někteří z hráčů ani netušili, že takový post na hřišti existuje. Vzápětí ale přiznal, že se bojí míče a začal hrát libero a jak se sám pochlubil, 3 krát se mu podařilo nahrát.

  

Po zápase tvrdil, že má započítané tři třetí asistence.

 

 Terén byl mokrý a nerovný. Po zemi se moc hrát nedalo, míč si dělal co chtěl, a tak dnes mladší trénovali standartky. Ze všech možných stran centrovali před bránu starších, kde číhal Pavel, Pavelek a občas i Tonda.

  

Takhle se zrodil i Pavlův erotický gól. Hlavou mezi nohy....Zdenka v bráně starších. Později byly k vidění ještě jedny housle, které nasadil Pepa Ďurkáč Pepovi Kaliskému. Takové Josefovské houslové duo.

 

 

Jeden gól hlavou (na 6:5) zavěsil i Bořík, který ho po zápase komentoval slovy: „…jednoznačně špatně vyběhnul brankář…“ s čímž nesouhlasil Pepa, protože on byl ten brankář a vybíhání má v malíčku.... Minulý týden například vyběhnul s dvěmi svými dorosteneckými svěřenci, kteří nepodali dostatečný výkon v mistrovském zápase s Doubravou.

 

K vidění byly zajímavé souboje. Jeden z nich popisoval Bořík zhruba následovně: „…dal jsem rameno do leva a myslel jsem, že tam Jenda půjde. On šel ale doprava, tak jsem do něho zajel…“ 

 

Při jednom ze soubojů upadl Zdenek a při pádu držel míč v rukou. Všichni to viděli a tak nás překvapil Bořík, který tvrdil, že ho nedržel rukama, ale koulema. Zdenek má asi nějakou anatomickou zvláštnost, kterou jsem zatím nepozoroval.

 

Bořík dnes také předvedl ukázkový obětavý skluz, kterým zabránil gólu z kopačky Jendy.  Když se pět minut nezvedal, vypadalo to, že byl Boříkův poslední.

 

 Po vypršení času byl stav 5:5, ale protože nebylo moc šero, pokračovali jsme. Nakonec zápas vyhráli starší 7:5, když na jejich góly stačili jen dva střelci. Ofo dal čtyři góly, Bořík tři.

 

Pozápasová konference byla poznamenána láhví v kapse Toncka, který pořád ještě oslavuje své kulatiny a už zmíněnými dvěma hattricky.

 

V hospodě se objevila nová servírka. Letos už asi tak desátá. Martin, na rozdíl od starých pánů, nemá stabilní kádr.

 

Jenda ve slabé chvilce přiznal, že už před zápasem chtěl, aby dnes vyhráli starší. Tohle byl výrok na kárné řízení nebo hejno panáků. Zatím to Jendovi prošlo, protože se na hřišti rozčiloval jako obvykle a tak to na prodaný zápas nevypadalo.

 

Tonda zopakoval, že měl dnes tři asistence při gólech. Tím jsme si jisti nebyli, stoprocentně ale můžu říct, že asistoval minimálně čtyřikrát při podávání štamprlí.

 

Dále nás Tonda v průběhu konference seznámil s historickou úspěšností proměňování šancí Pavlem Plachetkou. Říkal, že dal tak jeden gól z deseti 100%-ních šancí. Pavel odpověděl, že jsou to kecy. Že někdy dal i dva.

 

 Každopádně si dnes užili vítězství úplně všichni, protože jsme v televizi sledovali vítězné utkání našich basketbalistek s Austrálií. Brečel i Klaus. Kdyby viděl dnešní hrdinný výkon Toníka, brečel by do příštích prezidentských voleb.

 

Pozápasovou etiketu dnes porušil Ota, který si objednal placky ve čtvrt na osm. Ostatní počkali na doporučený čas 20:30 hod.

 

Ve 20:11 SEČ dorazila paní Konetzná, aby si vyzvedla střelce dvou gólů a svého manžela Pavelka. Před odchodem ještě stačila popřát Tondovi k narozeninám, což se neobešlo bez narozeninového polibku a závistivých pohledů některých přísedících. Už se těší, až jim taky bude padesát…

 

 

 Výsledek zápasu:    7:5  pro starší

 

 

Celkový stav:           11:9 pro mladší

Celkové skóre:      165:135 pro mladší

Soupiska starších:  Bogumský, Bužek, Nadažy, Osvald, Pawlas, Kaliský, Noga

Soupiska mladších: Košč, Sebera, Plachetka, Konetzny, Pekař, Václavek, Ďurkáč

 

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář