Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. zápas 24.9.2010

 Skvělé fotbalové počasí a velice slušný trávník přitáhly na Slovan 13 odhodlaných starých pánů. Po více než 4 měsících vylezl z nory dokonce i šedý vlk Ota.

 

Lichý počet sice znamenal početní převahu starších, ale mladší, po zkušenostech z uplynulé části sezóny, dobře ví, že to vůbec nic neznamená.

 

O drobné vzrušení se už před zápasem postaral Jenda, který si z kočárku dcery paní správcové půjčil panenku. Nejdříve ji chtěl kojit. Chápu, že už má odrostlé děti, ale některé detaily z prvních měsíců po narození dítěte by si pamatovat mohl, když už mu nešla biologie.

 

Poté, co jsme ho upozornili, že to není ani nafukovací panna ze sexshopu vzdal i ostatní aktivity a panenku vrátil do kočárku. Všem se nám ulevilo. Pokud by ji poškodil, určitě by chtěl na opravu vybrat od starých pánů mimořádnou zálohu.

 

Nakonec se vše vysvětlilo. Jenda býval velkým fanouškem Bohemians a skutečnost, že je v jedné kabině s Panenkou ho vyvedla z míry.

 

Zápas se vyvíjel z pohledu starších tragicky. Na poctivou obranu mladších a hlavně rychlý přechod do útoku nenašli zbraň. Nadělali spoustu chyb v obraně a mladším se dařilo i v koncovce.

 

Úroda brambor byla letos díky deštivému létu velice špatná a tak Láďa okopával aspoň Jendovy kotníky. Což ale nikoho nepřekvapilo a dokonce i sám Jenda už to bral jako součást zápasu. Člověk si zvykne na všechno.

 

Rosťa, kterému s příznivým vývojem zápasu rostlo sebevědomí, chtěl Boříkovi při osobním souboji dát housle. Ten ale záměr přečetl, vzal mu míč a na revanš dal housle jemu. Byl to takový krátký houslový duet.

 

Po zápase Rosťa prohlásil, že kdyby se mu housle na Boříka podařily, dosáhl už maxima a s fotbalem končí. Někteří skromní hráči si kladou malé cíle.

 

Bořík obvinil Pepu, že prohráli taky proto, že celý zápas s někým kecal. Není divu, dva týdny nebyl na zápasech starých pánů a přetlak informací prostě musel ven už před konferencí.

 

Zápas nakonec skončil 10:2 už před závěrečným hvizdem, což je druhý nejhorší výsledek starších v sezóně.

 

Svůj náskok na čele tabulky střelců potvrdil 6 góly Marcel. Jako střelec dneska vyniknul, ale za to, že dvakrát nedokázal nahrát Jendovi do jasné gólovky, bude muset spytovat svědomí. Chce to vzít míč i doma a trénovat o zeď.

 

 V kabině po zápase řekl Lumír, že jestli se jim (starším) budeme smát, tak nepůjdou do hospody. Ještě že to neslyšely naše manželky. To by se nám možná chodily houfně vysmívat na tribunu.

 

Na pozápasové konferenci, která byla poměrně krátká, Marcel nesměle potvrdil doublehattrick.

 

Starší po posledních 3 porážkách v řadě požadovali omlazení nebo změny v sestavách. Nakonec bylo dohodnuto, že sezónu už dohrajeme a před zimní přípravou domluvíme případné změny.

 

V sobotním zápase mužů se vážně zranil Rosťa a po operaci achilovky bude do konce sezóny chybět. Nabídnul ale, že alespoň dorazí s berlemi a kamerou a vytvoří nějaké videonahrávky pro slavnostní zakončení sezóny.

 

 

Jménem redakce webových stránek a všech starých pánů Slovanu Záblatí přeju Rosťovi brzké uzdravení a rychlý návrat na Slovanský pažit.

 

 

Výsledek zápasu:    10:2  pro mladší

Celkový stav:           11:8 pro mladší

Celkové skóre:      160:128 pro mladší

Soupiska starších:  Bogumský, Bužek, Macura, Noga, Kaliský, Osvald, Pawlas

Soupiska mladších: Košč, Sebera, Pražan, Brak, Konetzny, Pekař

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář