Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. zápas 17.9.2010

18. 9. 2010

 

 Počasí se konečně umoudřilo, domácí trávník poměrně slušně vyschnul a tak jsme tentokrát nemuseli vyhlašovat požární poplach a po dvou hostováních na rychvaldském školním hřišti jsme zase hráli doma.

 

Sešli jsme se v lichém počtu, což tradičně znamenalo početní převahu starších. Starší byli navíc při chuti a tak byly preference mladších tak nízké, že tenhle zápas Fortuna ani Chance vůbec nezařadila do nabídky.

 

Ale všechno bylo jinak. Už před úvodním výkopem se starší postarali o drobný problém, když odmítli hrát s prvními dvěmi nabízenými míči. První se jim zdál příliš tvrdý, druhý moc těžký. Ještě že poslední dobou nechodí Kovář. To by jsme asi dneska vůbec nehráli. Kovář fouká míče kompresorem na kombajny a zlé jazyky tvrdí, že je před zápasem ještě namáčí na půl hodiny do lavóru s železitou vodou.

 

V dresu starších se poprvé v sezóně objevil Zdeněk Nadažy a potřetí v sezóně Laco, který hraje zásadně pouze na domácím trávníku. Asi nerad jezdí hasičským autem. Po třech měsících přišel taky Petr Václavík, který se ale ještě před poločasem zranil a zápas nedohrál. Srazili se koleny s Rosťou, který je ale jiná váhová kategorie a Petrovi to asi připadalo, jako kdyby narazil do brankové tyče.

 

Mladší dnes hráli odpovědně ze zadu, nedělali zbytečné chyby a taky se jim docela dařilo. Místy by se dalo říct, že dokonce až sralo. Spokojený byl dokonce i tradiční kritik spoluhráčů a jejich neoficiální trenér Jenda. Ne, že by někoho přímo pochválil, to nedělá zásadně ani ve své domácnosti, ale nedával jen výjimečně a taky dal dnes 4 góly. Druhý hattrick přidal Marcel.

 

Jirka dneska nechal notové osnovy doma a smyčec půjčil Boříkovi, který obdržel jedny housle v bráně.

 

Na úvodní vedení mladších 3:0 ještě starší odpověděli 2 góly, ale strany se měnily už za stavu 5:2. Vítězné tažení mladších pokračovalo i po poločase a tak jsme skončili čtvrt hodiny před vypršením času konečným skóre 10:3.

 

Bořík nepříznivý stav těžce nesl a být mezi přítomnými lékař, asi by mu musel přeměřovat krevní tlak. Po závěrečném hvizdu nesportovně odkopl míč a odešel do šatny hledat kapesníky.

 

Pozápasová konference byla opět poměrně klidná. Při prohlížení historických fotek Slovanu kolovaly okolo stolu Pavelkovy brýle na čtení. Že by měli všichni stejné dioptrie?

 

Později dorazil oslavenec Pepa Kaliský s láhví v kešeni, což v součtu s dvěma hattricky znamenalo několik houfů panáků. Zaznělo dokonce podezření, že jednoho panáka vypil Laco. Brzy se ale vysvětlilo, že Pavelek byl rychlejší.

 

Marcel opět porušil pozápasovou etiketu a objednal si bramboráky už v 18:45, tedy v čase, který je vyhrazen zásadně konzumaci tekutin. Co ho v té škole učili?

 

 

Výsledek zápasu:    10:3  pro mladší

Celkový stav:           10:8 pro mladší

Celkové skóre:      150:126 pro mladší

Soupiska starších:  Bogumský, Bužek, Ďurkáč, Noga, Gábor, Nadažy, Václavík

Soupiska mladších: Košč, Sebera, Pražan, Brak, Konetzny, Pekař

  

Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář