Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. zápas 10.9. 2010

Počasí je čím dál horší. To nás  asi Pán Bůh trestá, že se nemodlíme.

Hřiště na Slovanu připomínalo spíše slavné bahenní lázně Velichovky, než oblíbený sportovní stánek. V případě zápasu starých pánů to znamenalo odjezd na hostování do Rychvaldu.

Jenže jsme dnes nezvládli organizaci přípravy přesunu a nikdo z 10 přítomných s sebou neměl auto.

Jedinou šancí bylo urychleně vstoupit k dobrovolným hasičům a vyhlásit požární výjezd. Lumír naštěstí umí vyhlásit požární poplach a Jenda má řidičák na Avii. Později přiznal, že řídil naposledy před 10 lety, což jsme záhy všichni slyšeli z převodové skříně.

hasici1.jpg      hasici2.jpg

hasici3.jpg 

Vzhledem k tomu, že čas starých pánů je drahý a žízeň nezvladatelná, Jenda nabral rychlost, jako kdyby fakt hořelo. Což Bořík a Rosťa vyřešili po svém

 hasici4.jpg

 a dožadovali se spuštění majáku a sirény. Jenda naštěstí nenašel vypínač a tak vesnice prožila zbytek pátečního večera v klidu.

Nakonec jsme dojeli včas a ve zdraví.

  hasici5.jpg

Tohle byl jeden z nejdůležitějších výjezdů v historii místní požární zbrojnice.

Při příchodu na hřiště jsme byli trochu překvapeni. Okolo hřiště se prohánělo několik terénních aut, 20 metrů nad hřištěm lítalo letadlo. Když ale modeláři viděli, kam až nám lítají míče, opatrně zbalili vercajk a přesunuli se o kus dále.

Terén byl měkký, nerovný, kluzký, mokrý....komu by to ale vadilo? Zápas měl opatrný průběh okořeněný jen 7 góly, pěti nastřelenými tyčkami a břevny, několika drobnými fauly, jedním podvrtnutým kotníkem,  obrovskou žízní a vítězstvím mladších. Na zpáteční cestě jsme do Avie nastupovali zpocení, špinaví, okopaní ale spokojení....jako po úspěšném hasičském zásahu. Jenže my jsme hasit teprve jeli. Žízeň.

Pozápasová konference měla hladký průběh, protože hattricky dnes nepadly a narozeziny se nekonaly.

Když už jsme u záchranářů, ještě připojuji dvě starší fotky, na kterých Jenda na Petrovi v rámci pozápasové konference dne 13. srpna  demonstruje, jak se má správně poskytovat první pomoc.

 

jenda-poskytuje-1.-pomoc.jpg jendy-poskytuje-2.-pomoc.jpg

  

Výsledek zápasu:    4:3  pro mladší

Celkový stav:           9:8 pro mladší

Celkové skóre:      140:123 pro mladší

Soupiska starších:  Bogumský, Bužek, Ďurkáč, Noga, Macura

Soupiska mladších: Košč, Sebera, Plachetka, Brak, Konetzny

  

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář