Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. zápas 3.9.2010

4. 9. 2010

 

Tentokrát jsme sešli v letos nejběžnějším počtu: 6 proti 6.

K prvnímu letošnímu zápasu dorazil i Pepa Ďurkáč a to 2 měsíce po operaci srdce. Což na jeho výkonu nebylo vůbec poznat. Obdiv patří Pepovi i kardiochirurgům třinecké nemocnice.

 

Katastrofální počasí podmočilo domácí trávník natolik, že jsme museli vyrazit na hostování do Rychvaldu. Přepravovali jsme se auty a protože jsme převáželi i branky, musel Láďa sedět na tyčkách. Moc se mu to líbilo, protože tak dlouhá tyč mu z trenek zatím nikdy nekoukala.

 

Trávník byl sice čerstvě posečený jako ve Wimbledonu, ale skrýval měkký a nerovný terén, který nepředpokladatelně měnil směr pohybu míče a byl trvalým nebezpečím pro kotníky všech zúčastněných. Stejně měkký byl i míč, který jsme jaksi pozapomněli dofoukat. Ještě že aspoň staří páni jsou tvrďáci.

 

První půlhodinu nepadnul žádný gól. Už jsme se obávali, že to bude první bezbranková remíza v historii zápasů starých pánů. S tím ale nesouhlasili starší a po sérii 4 gólů začali mladším zápas znechucovat. Nutno říct, že jim mladší všemožně pomáhali.

 

Kdo si myslel, že při nepřítomnosti Jirky Pražana bude konec houslovým koncertům, spletl by se. Pavelek tečoval nijak nebezpečnou střelu na bránu tak šikovně, že skončila mezi nohama brankáře a následně v „síti“. Bohužel vlastní.

 

Nepomohl ani nenápadný tah Rostě, který zapíchnul brankové tyče minimálně o 10 cm hlouběji než normálně. Což krátkozrakým starším uniklo.

 

Rosťa chtěl po centru před bránu soupeře předvést stylové nůžky. Díky měkkému povrchu hřiště a Rosťově váze jsme do vzniklé díry museli málem přistavit žebřík, aby se dostal ven.  Po skončení zápasu jsme ještě na dispečinku Dolu Československá armáda ověřili, jestli nedošlo k důlnímu otřesu.

 

Mladší se nakonec vzchopili a aspoň skóre upravili na přijatelných 4:3.

 

Na pozápasové konferenci jsme nejprve vyhodnotili Pavelkův dietní závazek ze 7. května. Ten ale odmítl potupně vstoupit na váhu a přímo vytáhl láhev slivovice. Všichni jsme pochopili, co  jsme stejně dávno věděli. Nevyhrál. Jediný, kdo ho psychicky podpořil byl Rosťa. Dobře ví, jaká je nadváha svině.

 

V průběhu celého večera starší rozebírali filozofické aspekty fotbalu. To dělají vždycky, když vyhrají. V opačném případě si půjčují kapesníky.

 

Taky jsme přistoupili k přednesení a vyhodnocení návrhů na úpravu pitného režimu pozápasových konferencí.

Ivo navrhoval, aby se počínaje dneškem nepotvrzovaly hattricky panáky slivovice přímo na pozápasové konferenci, ale aby se střádaly na slavnostní zakončení sezóny.

Jendův protinávrh trval na dosavadním řešení.

Ještě předložil další návrh Pavelek, aby se pokračovalo v zaběhnutém systému, ale malé panáky by vyměnil za velké. (Pane Bože, ochraňuj naše ledviny).

Pavelkův návrh byl naštěstí ihned zamítnut a tak se hlasovalo mezi prvníma dvěma. Jednoznačnou většinou zvítězil návrh Jendy a do konce sezóny tedy platí, že autor hattricku ihned na pozápasové konferenci objedná sérii panáků slivovice.

 

Redakce webových stránek aktuálně nabízí zájemkyním ze strany partnerek starých pánů za operativní poplatek 50,- Kč včetně DPH abecední seznam starých pánů hlasujících pro zachování „panákového“ režimu.

 

Výsledek zápasu:    4:3  pro starší

Celkový stav:           8:8

Celkové skóre:      136:120 pro mladší

Soupiska starších:  Bogumský, Osvald, Ďurkáč, Noga, Macura, Kaliský

Soupiska mladších: Košč, Pekař, Sebera, Plachetka, Brak, Konetzny

 

 

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář