Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. zápas 13.8.2010

15. 8. 2010

 Těžko říct, jestli to bylo útočnou sílou nebo nezodpovědnou obranou, možná také kratším hřištěm nebo něčím úplně jiným, ale gólová úroda byla tentokrát štědrá. 19 gólů je rekord sezóny.

 

 

Mladší se brzy ujali vedení a za stavu 6:2 si optimisticky mysleli, že předčasně ukončí zápas 10 góly a za půl hodiny už se budou občerstvovat v Sokolovně.

 

Opak byl pravdou. Starší se postupně probrali a  následně propracovali k vedení 9:8. Mladší ještě stačili srovnat, ale Petr svým vítězným gólem potvrdil, že není radno srát fotbalové bohy předčasnými závěry.

 

Jestliže minulý zápas byl ubrečený, tento pro změnu úrazový. Postupně se zranili Bořík, Pepa a Jenda ale svorně a zdárně zápas odkulhali.

 

Opět bylo k vidění několik exkluzivních gólů, z nichž bych si dovolil podrobněji rozebrat 5. gól mladších:

 

Hlavní hrdinové: Jenda a Marcel

Statisti: Bořík, Láďa, Pepa, Milan, Petr

 

Běží 23. minuta utkání. Jenda vnitřním nártem levé nohy přebírá na milimetr přesnou přihrávku ze zadních řad, při otočce si míč elegantním obloučkem přehazuje na pravačku, rekognoskuje terén a následně citlivou placírkou nahrává do běhu Marcelovi mezi odpočívajícího Boříka a staticky působícího Láďu. Marcel nečekaně vnějším nártem pravé nohy naráží za zády Ládi míč zpět Jendovi, který už je mezitím v pohybu a po elegantním krátkém sprintu opět míč jen lehce naráží patou pravé nohy mezi překvapeného Pepu a přibetonovaného Milana zpět na stylově nabíhajícího Marcela, který se bravůrně vyhýbá pomalé Milanově noze a  ocitá se před nevěřícím a silně zmateným Petrem v bráně a míč mu lehce vnitřním nártem levé nohy (konkrétně místem mezi 2. a 3. zánartní kůstkou palce) umísťuje k tyči. Ochozy šílí, starší zvažují vhození ručníku na hrací plochu.

 

Nebo tak nějak to bylo.

 

 

Padly celkem 3 hattricky.

 

Jenda tradičně vnesl na hřiště své trenérské manýry přičemž ale zapomněl, že tentokrát není na lavičce ale na hřišti a tak se na výkonu mužstva přímo podílí. To mu při kritice hry vůbec nevadilo.

 

Při jednom z lehce sporných a možná mírně faulem zavánějících momentů Pepa křičel na celé hřiště „nebudeme se hádat, nebudeme se hádat !!!“. Když to zopakoval po šesté, začalo to ostatním být divné, protože se nikdo hádat nechtěl...

 

Pozápasová konference byla šílená. Mirek Bakoš se dostavil s láhví narozeninového vizoura, takže jsme se rozhodli, že hattricky se dnes propíjet nebudou. Jenže člověk míní a situace mění a tak došlo i na panáky za hattricky a dokonce na bonusové panáky vyprovokované Jendou, který přesvědčil Petra, že jeho vítězný gól byl důležitější, než všechny hattricky dohromady.

 

Z konference bych připomněl ještě několik důležitých momentů:

 

  • Láďa dorazil v roztrženém tričku. Nepodařilo se mi zjistit, co se v šatně po ukončení zápasu odehrálo, každopádně je lepší mít natržené tričko než prdel

 

  • ve 20:05 si Bořík k překvapení všech objednal žlutou sodovku. To udělal od svých patnáctých narozenin poprvé

 

  • ve 20:15 si Jenda zapálil cigárko – snažil se vydýchat porážku

 

  • od 21:30 probíhala diskuse na úrovni reprezentačních trenérů, místy už s anglickým přízvukem

 

  • v blíže neurčený čas se část účastníků přesunula Pod kaštany, kde strávili hezký zbytek večera, což ale někteří ví jen z doslechu

 

V sobotním vydání Blesku se objevila neoficiální zpráva, že jeden ze starých pánů si při návratu z konference způsobil drobné zranění.

 

 

Jestli něco zásadního nezměníme na pitném režimu pozápasových konferencí,  jednak způsobíme krizi na trhu, protože, vzhledem k počasí, hrozí nízká úroda švestek a kromě toho se může stát, že se všichni sejdeme na umělé ledvině. Možná by měl začít Jenda vybírat na zakoupení jedné výhradně pro staré pány.

 

 

 

Výsledek zápasu:    10:9  pro starší

 

 Celkový stav:           7:6 pro mladší

Celkové skóre:      118:104 pro mladší

   

Soupiska starších:  Bogumský, Noga, Kaliský,  Nadkanský, Bužek

 

Soupiska mladších: Košč, Pekař, Sebera, Macura, Gříbek

 

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Ukradený?

(Milan, 17. 8. 2010 15:20)

Za stavu 6:2 pro mladší to už vypadalo jasně. Nebo snad ne?