Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. (poslední) zápas 30.10.2009

31. 10. 2009

Poslední zápas byl skutečným vyvrcholením sezóny. Sešlo se 25 starých pánů. Taková koncentrace místních sportovců byla na Slovanu k vidění naposledy při nácviku na všesokolský slet v roce 1938. A to jsme ještě dnes nebyli kompletní.

 

Někteří hráči nastoupili s nedoléčenými zraněními, Lumír dokonce předčasně ukončil anglický seminář (aby si pohlídal titul krále střelců), Mirek Stach předal funkci topiče manželce…zkrátka nešlo nepřijít.

 

Že se děje něco bombastického se zřejmě proslechlo i v novinářských kruzích, protože dorazili známí redaktoři z TIK-u. Přítomnost kamery trochu znervoznila některé borce. Naštěstí okamžitě zakročil Ivo, který otevřel láhev slivovice…a bylo po trémě.

 

 

 

Na hřišti se děly věci nevídané. Nepřicházelo v úvahu, aby špičkoví fotbalisté naší úrovně seděli na střídačce, a tak jsme nastoupili v počtech 13 starších proti 12 mladším. Do branek byli nominováni dosud "nepoužití“ brankáři. Starší povolali Pavla Grabovského, mladší o 2 generace mladšího brankáře žákovského mužstva Ruckého.

 

Terén byl promočený, místy zralý na gumáky. Zima jako na nádraží v ruském filmu.

 

Početní diváci mohli na vlastní oči vidět, jak je fotbal spravedlivý. Mladší se do poločasu probojovali k vedení 3:0, po změně stran se ale fotbaloví bohové rozhodli, že dnes neodejde nikdo zklamaný a konečný stav 3:3 odpovídal průběhu celé sezóny.

 

Hra byla plná hezkých fotbalových okamžiků i spousty nepřesností. Neuspěla většina ověřených střelců. Někteří hráči by dnes neobešli ani rozhodčího.

 

Jen Kovář považoval výsledek za propadák a když připočteme, že ani nedal gól, bylo zřejmé, že to jen tak nerozchodí. Jako prvního potkal rozhodčího a tak si Milan Pěčonka vyslechl oslovení jako ligoví rozhodčí od Řepky. To zřejmě zaregistroval i kameraman TIK-u, protože při odchodu Mirka do kabiny postával na opačném konci areálu.

 

Jeho „horká hlava“ je známá v celém okrese (i mimo něj), ale že nepřišel na rozlučkový večírek zklamalo spoustu spoluhráčů….

 

 

 

Závěrečný večírek:

 

Ne všichni hráči dorazili na slavnostní zakončení, a naopak se zde objevili i někteří, kteří dnešní zápas z různých důvodů nemohli odehrát (Salo, Zdenek). A hlavně se postupně sešlo několik partnerek hráčů, což zvedlo společenskou úroveň celé akce a náladu chlapů, kteří manželky nechali doma.

 

Oficiální část večera zahájil Jenda, Ivo následně seznámil zúčastněné se statistikami uplynulé sezóny, vyhlásil vítěze jednotlivých kategorií a promítl střihový film ze zápasu se Slavií Orlová. Předtím ale nečekaně převzal „Pulitzerovu cenu“ v kategorii fotbalové zpravodajství. Udělený diplom zaujme čestné místo v jeho ložnici. Svatební fotka už byla stejně zažloutlá….

 

Ota slíbil účast svých dvou kamarádek. Asi se o sobě ale dověděly, protože nepřišla ani jedna. A tak zklamaný Ota nabízel ostatním jejich telefonní čísla.

 

Rosťa se vrátil do časů minulých a jako nejmladší byl nominován na funkci vrchního nalévče. To je osud. Léta zkušeností byla patrná na první pohled, oficiální nápoj starých pánů – slivovice – tekl proudem.

 

Bořík stačil ještě za střízliva (takže zhruba v prvních 20 minutách) nechat proběhnout anketu – součást seminární práce své hýčkané dcery. To si holka počte…..možná raději změní studijní obor.

Před osmou dorazili hudebníci.

 

Mirek Stach postavil láhev za hattrick…..který sice nedal, ale láhev už měl připravenou, takže co s ní?....

 

V průběhu večera ještě oslavili své narozeniny Ivo, Bořík a Buroš.

 

Jedna láhev byla vypita jako vzpomínka na dnes zesnulého Františka Veselého.

 

Jak stoupala spotřeba alkoholu, začal večírek připomínat kombinaci několika televizních pořadů: ČeskoSlovenská SuperStar, Když hvězdy tančí a Hádej, kdo lže….

 

Někteří z nás pili, jak kdyby to byl poslední večer v jejich životě. Opili se všichni; jednotlivci i kolektivy.

 

Přestože v průběhu večera došlo i na vyříkání si nějakých drobných výhrad mezi účastníky,  akce měla skvělý průběh. Vítězem byl nakonec každý, kdo přišel posedět.

 

 

 

 

 

 

Výsledek zápasu:  3:3

 

  

 

Soupiska starších:  Kovařík, Nadkanský, Macura, Kaliský, Osvald, Šabacký, Bužek, Pawlas, Stach, Bogumský, Burián, Grabovský, Gábor

 

 

 

Soupiska mladších: Sebera, Košč, Brak, Konetzný, Plachetka, Tomáš, Ehrenberger, Ďurkáč, Lerch, Pražan, Václavík, chytal brankář žákovského mužstva Rucki

 

 

 

 

 

Tímto považujeme fotbalovou sezónu starých pánů 2009 za ukončenou.

 

Je čas vyléčit utržená zranění a uklidnit podrážděné manželky.

 

 

 

 

 

 

 

Autor příspěvku: čerstvý nositel "Pulitzerovy ceny" Ivo Sebera

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář