Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. zápas 16.10. 2009

17. 10. 2009

 

Nenadálý příchod zimního počasí vystrašil Okresní fotbalový svaz natolik, že zrušil veškeré soutěžní zápasy pro tento víkend. Jenže staří páni se můžou vykašlat na OFS a tak se bez ohledu na neustálé přeháňky a teplotu okolo 4ºC sešlo 13 neohrožených borců.

 

Rozdíly v oblečení hráčů byly obrovské. Petr nastoupil jako normálně v trenýrkách a tričku s krátkým rukávem, zato Pavelek už očividně zazimoval a tak testoval čerstvě dovezenou zimní výstroj (včetně čepice), kterou zásobuje obchody s oblečením v širokém okolí. K vidění byly čelenky, teplákovky i červené nosy.

 

Terén byl poměrně slušný a tak jsme ustoupili od původního záměru odehrát dnešní zápas v Rychvaldě a zůstali jsme v domácím prostředí.

 

Zápas měl podobný průběh jako předchozí. Starší nejprve vedli 2:0, ale mladší stav otočili na 3:2. Jenže Ofo dnes odmítl platit pivo a srovnal na 3:3. Dal dva góly, čímž se v tabulce střelců posunul na 4. místo a možná ještě zabojuje o místo na bedně. Remízový stav se udržel až do setmění a protože jsme neměli čelové lampy, zápas jsme ukončili. První remíza v sezóně. Jinak to ani dopadnout nemohlo. Tonda odehrál první poločas za starší, druhý za mladší a jak nás opakovaně upozorňuje…on neprohrává.

 

Že se blíží konec sezóny bylo kromě počasí patrné i při pohledu na hráče po zápase. Chůze Jendy, obou Pepíků a Boříka připomínala Čtyři mušketýry po 40. letech.

 

V posledních dvou zápasech starší přebrali tradiční rituál, který byl dlouho výsadou mladších..... a dali si vlastní gól. Dnes Petr, opět po nahrávce z prostoru za bránou.

 

Při síle byl Pavel Plachetka, který dal dva góly a při druhém tvrdou střelou mále zboural bránu.

 

Tonda dnes šetřil Jendu a pro změnu vytočil Pepu, když šťastně vybojovaný míč komentoval slovy: „…neměl šanci…“. Na Pepu to zapůsobilo jako když před Baníkovský kotel pověsíte sparťanskou vlajku. Jen zraněná noha mu zabránila pomstít pošlapanou čest....

 

Po ukončení zápasu byli všichni hráči slušně promočení. Ivošovi se ten pocit asi líbil nějak víc a tak se na konferenci ještě polil pivem.

Pavel Plachetka na konferenci předvedl tah, který známe spíše od Laca…objednal si Kofolu….no co, „když ji miluješ, není co řešit“. Nový – lepší – přístup k životosprávě zlomil i Rosťu…a objednal si Kofolu taky. Hold, každý máme své vzory.

Bořík protestoval proti objednávce bramborových placků s vysvětlením, že bude doma manželce smrdět česnekem. Po osmi pivech, štamprli slivovice a deseti cigaretách bych se česneku nebál……

 

 

 

 

 

 

Výsledek zápasu:  3:3 

  

Soupiska starších:  Nadkanský, Bogumský, Macura, Ďurkáč, Kaliský, Osvald, Šabacký 1. poločas

 

Soupiska mladších: Sebera, Košč, Brak, Konetzný, Ehrenberger, Plachetka, Šabacký 2. poločas 

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář