Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. zápas 9.10. 2009

10. 10. 2009

 

Mužstvo starých pánů se zásadně liší od zbývajících současných mužstev Slovanu Záblatí (všech kategorií). Na zápasy se scházejí v dostatečném počtu, všichni hráči mají snahu vyhrát, na každý zápas se těší a neváhají spolu po zápase rozebírat u piva odehraný zápas třeba do půlnoci. Prostě se fotbalem baví...a proto se nikdo nediví, že se jich dnes sešlo 18.

 

Na sraz české reptrezentace dorazil Baroš, na sraz starých pánů o něco pomalejší Buroš. Před zápasem se poctivě rozchodil; přesto dal gólů stejně jako večer Baroš proti Polsku, tzn. žádný.

 

O Láďovi všichni víme, že v zápalu hry občas použije nějaký drobný faul ze svého bohatého reportoáru. Dnešní pohled na jeho monokl naznačil, že možná nejen na hřišti....

 

Gólů padlo pomálu. Starší nejprve vedli 2:0, ale mladší dnes vyjímečně nezahodili flintu do žita a postupně se propracovali až k těsnému vítězství 3:2, když v posledních minutách Standa na brankové čáře hokejově zalehl míč před koncovým útočníkem starších - Burošem.

 

Ivo byl dnes pro branku starších míň nebezpečný než Milan, který si zavěsil vlastence tečí po střele z, ve fotbale nevídaného, záporného úhlu. To, co dneska Ivo neproměnil, by nedokázal ukect ani Tonda.

 

Rosťa předvedl, že nejen Kovář má v noze střelný prach, když střelou z dálky ohnul branku. Ještě bych oprášil vzpomínku, jak Kovář ohýbal tyčky i bez míče....on už bude vědět...

 

Tonda Šabacký dnes hrál za mladší. Okamžitě se to projevilo na gólové produktivitě Kováře, kterému zřejmě chyběly instrukce... Dal jenom jeden gól a vysokými centry si vysloužil ostrou kritiku Boříka.

 

Na tiskovce nám Tonda připomněl, že vždycky vyhrává mužstvo, ve kterém hraje. To je sice pravda, ale myslím si, že přesto nebudou ostatní hráči stát frontu na místo v jeho mužstvu.

 

Taky jsme se na tiskovce pokusili vyříkat si s Tondou některé oprávněné výhrady k jeho prohlášením a připomínkám na hřišti. Jak správně prohlásil Lumír, trocha pokory a možná i úcty alespoň k hráčům, kteří strávili na hřišti půl života a fotbal umí hrát líp, než on chodit,  by neškodila.

 

  Tonda nás potom ještě seznámil se svými sportovními úspěchy v ostatních disciplínách. Chci věřit tomu, že to nemyslel vážně. Pokud snad ano, uvidíme ho možná brzo v televizi. Akorát teď nevím, jestli v reportážích z příštích Olympijských her nebo ve 2. dílu filmu Dobři holubi se vracejí. Tondo - VŠEHO S MÍROU. A teď nemyslím Kováře...

 

Na závěr konference ještě Ivo ukázal Burošovi mat na 2 tahy a Buroš na oplátku svůj pokřivený charakter, když odmítl objednat slíbené panáky slivovice.

 

 

 

 

Výsledek zápasu:  3:2 pro mladší

  

Soupiska starších:  Nadkanský, Kovařík, Bogumský, Noga, Macura, Gábor, Burián, Bužek, Nadažy

Soupiska mladších: Sebera, Košč, Brak, Ehrenberger, Lerch, Šabacký, Ďurkáč, Pražan, Konetzný

 

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář