Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. zápas 2.10. 2009

3. 10. 2009

 

Za slušného fotbalového, ikdyž už podzimního, počasí se na Slovanu sešlo 14 "sportsmanů".

Po minulé gólové neúrodě bylo co dohánět. To se ale povedlo především starším.

Šaty dělají člověka....a trenky střelce. Kovář vyměnil trenky a střílel góly jako za mlada. Celkem pět - zblízka, zdálky, technicky i silou - všechny pohledné. Nečekaně si vysloužil i hlasité ocenění od neoficiálního trenéra starších - Tondy Šabackého.  Co by asi řekl Kovařův "oblíbený" fotbalový kibic Hřebík? Nejspíš by pochválil aktivní pohyb po hřišti opakovaně způsobující přečíslení soupeře, skvěle načasované finální nahrávky a vytříbenou kopací techniku. Fakt ale je, že mu tam dneska spadlo, do čeho kopnul.

 

Další skvělé momenty zápasu:

 • Standa střihnul po Vlastově centru nádherné nůžky - v zápasech starých pánů jev poměrně neobvyklý. Bohužel netrefil bránu, ale i tak stály za potlesk.

   

 • Jenda neproměnil penaltu za Tondovu ruku, když se nechal rozhodit žádostí Boříka o narážečku. Není sice úplně běžné narazit si míč při penaltě, navíc s hráčem soupeře, ale na hřišti Slovanu Záblatí bývá k vidění lecos. A nejen v mužstvu starých pánů...

   

 • Jenda byl celý zápas pod velkým tlakem. Z tribuny ho kriticky  sledovalo několik jeho žákovských svěřenců a zdálo se, že někteří si dělají poznámky do zápisníku. Asi bude mít na pondělním tréninku co vysvětlovat.

   

 • Kovář uvedl do rozpaků o 11 let staršího Láďu, když na něho při jednom z útoků zakřičel: "Nahraj dědovi!!"

   

 • Lumír, zřejmě pod vlivem zítřejších rybích hodů v Rychvaldě, předvedl pohlednou střelu hlavou po obětavé rybičce. Být z ní gól, mluvilo by se o něm v Záblatí do konce sezóny a Lumíra by stál sadu slivovic.

 

Tisková konference:

 • Na tiskovce chyběl Jarek. Ani ne novinářům, jako spíš Lumírovi, protože mu slíbil zaplatit pivo pro vítěze.

   

 • Bořík po 5 pivu oznámil jednu svou anatomickou zvláštnost. Zda opravdu "nemá koule" neměl nikdo z přítomných zájem ověřovat.

   

 • Kovář si dal veřejný závazek, že jestli se Lumír umístí v soutěži střelců před ním, předá mu významné ocenění. Jaké neupřesnil (po 23. zápasu je Lumír o 1 gól lepší).

   

 • Kovář za hattrick a Jenda za neproměněnou penaltu koupili panáky čímž splnili občanskou povinnost.

   

 • Jenda byl nakonec sledován nejen na hřišti. Na konferenci dorazila jeho manželka. Pokud to brala jako přípravu na slavnostní zakončení sezóny, už ji asi nic nepřekvapí. Akorát hymna se dnes nezpívala....

   

 • Tisková konference byla oficiálně ukončena vrávoravým odchodem posledních dvou účastníků těsně před půlnocí.

 

 

Výsledek zápasu:  8:4 pro starší

 

 

Soupiska starších: Kukuliač, Nadkanský, Kovařík, Bogumský, Noga, Macura, Šabacký

Soupiska mladších: Sebera, Košč, Krůl, Brak, Ehrenberger, Lerch, Kohan

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář