Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. zápas 25.9. 2009

26. 9. 2009

 

Fotbalová sezóna starých pánů pomalu začíná vrcholit a na účasti je to poznat. Dnes se sešlo 17 borců.

Chvíli jsme vylaďovali, kdo bude hrát za které mužstvo. Před zápasem se všichni cítí na dvacet, po zápase jako spolužáci Jana Ámose Komenského. Nakonec jsme omladili Lumíra …vzhledem k věku nejmladší dcery na to má morální nárok.

 

 

Zápas byl výjimečný slabou úrodou gólů. Mladším nedorazili osvědčení střelci vlastních gólů a starším se nepodařil pokus o one-man-show. Kovář, který by mohl na filozofické fakultě Univerzity Karlovy přednášet asertivní chování, si hlasitě vyžadoval míč v každé situaci a většina spoluhráčů nedokázala odolat. Jenže Mirkovi se dnes v koncovce moc nedařilo, což hlavně Bořík těžce rozdýchával. Přesto se starší po hezké kombinaci ujali gólem Ofa vedení.

 

Mladší ale cítili ve vzduchu, kromě hnijící kupy posečené trávy v rohu areálu, i šanci na vítězství. Jarek, navrátivší se z hostování, nejdříve vyrovnal a vítězství mladších završil duševně omlazený Lumír.

 

Za zmínku ještě stojí spousta nastřelených tyček a situace, kdy Laco v jednom ze soubojů muže proti muži Ivošovi jasně ukázal, že fotbalové zkušenosti jsou důležitější než výhoda 20 cm výšky a 10 let věku a odmítl mu odevzdat míč.

 

Smutné je, že padlo méně gólů, než o den později na Bazalech.

 

Pozápasová konference:

Bořík nesplnil svou občanskou povinnost a neprověřil rubriku oslavenců v novém OKU. To si Lumír oddychl…

Naopak svou občanskou povinnost beze zbytku splnil Pepa Kaliský, když kromě kopaček vložil do sportovní tašky i láhev slivovice. Vzhledem k tomu, že si stěžoval na bolest nohy, několik přípitků na zdraví mu určitě přišlo vhod. Panáka si dal i obvykle abstinující Laco.

 

Příjemně překvapil taky Ofo, který se rozhodl představit sportovní veřejnosti svou dceru. Ta ale v klubu důchodců moc dlouho nevydržela a raději odjela na diskotéku mezi mladé a perspektivní….

 

V pozdějších hodinách se na tiskovce objevil Kony v doprovodu "paní Konyové" (nebo obráceně?). Poté, co s ním bývalí spoluhráči probrali jeho fotbalovou kariéru od mladších žáků po ukončení aktivní činnosti slíbil, že příští pátek dorazí….

 

Dnes bylo definitivně rozhodnuto, že slavnostní zakončení fotbalové sezóny starých pánu se uskuteční v pátek 30. října v Sokolovně za přítomnosti partnerek hráčů, hovězího guláše a opakovaného zpěvu české hymny. Předcházet mu bude exhibiční utkání starších proti mladším, tentokrát na celé hrací ploše.

 

Vložné na slavnostní zakončení bylo stanoveno na 200,- Kč za hráče.

 

 

 

 

Výsledek zápasu:  2:1 pro mladší

 

 

Soupiska starších: Bužek, Nadkanský, Kovařík, Bogumský, Noga, Gábor, Osvald, Václavík, Kaliský

Soupiska mladších: Sebera, Košč, Krůl, Brak, Ehrenberger, Macura, Ďurkáč, Šabacký

 

 Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář