Jdi na obsah Jdi na menu

20. zápas 11.9.2009

13. 9. 2009

Dvacátý zápas sezóny byl současně prvním soutěžním zápasem "starých gard". Účast tomu odpovídala. Sešlo se 19 hráčů, což je rekord sezóny. Soupeř - Slavie Orlová - přijel pouze s 10 hráči a tak jsme jim, na vlastní žádost, půjčili Otu a Mirka Bakoše. Mirek přišel letos poprvé a hned zběhl....to bude drahé... Ota navíc přišel pozdě, zato s originálním vysvětlením: nemohl najít zuby. Inu s přibývajícím věkem se rozšiřuje nabídky výmluv....

Pavlu Konetznému ke zvýšení rychlosti pohybu po hřišti přispěla přítomnost rodinných příslušníků v řadách diváků. Ale asi měl trému, která mu svazovala nohy...chtěl tchánovi ukázat, jak skvěle provdal dceru.

Zápas se vyvíjel příznivě, poločas jsme po Kovářově střele z hranice šestnáctky vyhráli 1:0. Jinak byl první poločas poměrně vyrovnaný.

Očekávali jsme, že po změně stran začnou soupeři, prakticky bez možnosti střídání, docházet síly. Opak byl pravdou. Věkový průměr o pět let nižší než náš se ukázal jako zásadní. Přesto Kovář ještě dokázal zvýšit vedení po individuálním úniku střelou z téměř nulového úhlu na 2:0. Zná každý centimetr hřiště a tak si vybral jeden drn před brankovou čárou soupeře a skvěle ho trefil.

Potom už hrála především Slavie. Nejprve se trefil Mirek Sikora, o několik minut později vyrovnával na 2:2 Mirek Bakoš - půjčený hráč bez slitování se svými. Jak už jsem napsal dříve.....bude to drahé.... Na pozápasové konferenci proběhla diskuze, zda se v tomto případě nejednalo o vlastní gól, a když naši hráči nastříleli 3 góly, tak jestli jsme nakonec nevyhráli 3:1.

Sikora pak vstřelil ještě jeden gól, ten ale nebyl pro offside uznán.

S výkonem i výsledkem jsme byli nakonec docela spokojeni.

Fotky z utkání najdete tady

Pozápasová konference byla obzvláště živá. Především jsme většinou hlasů přítomných hráčů odsouhlasili vystoupení z okresní soutěže starých gard. Usoudili jsme, že je v zájmu většiny hráčů pokračovat v dosavadním způsobu hry, tzn. v pátek na menším hřišti, bez lavičky náhradníků, bez nutnosti koučovat mužstvo, prostě MEZI SVÝMA. O tomto rozhodnutí byli následně informováni jak soupeři, tak vedení OFS Karviná viz zde

Lumír potřetí oslavil nedávnou svatbu. Zveřejnění této informace v Oku nepřehlédl Bořík.....a potom už to šlo rychle... Objevilo se podezření, že celou situaci Bořík vyprovokoval hlavně proto, aby mohl políbit nevěstu. Blahopřejeme novomanželům.

Tonda Šalacký se informoval o zákulisních pravidlech pozápasových konferencí. K nemalé radosti zjistil, že jako nový hráč a k tomu střelec gólu z minulého kola splňuje podmínky pro objednání dvou kol slivovic. Dnes byl sice nesolventní, ale uvedený příspěvek slíbil dodat příští týden. Ještě že tak, dnes toho bylo i tak poměrně dost.

Závěrem bych ještě rád poděkoval Milanu Pěčonkovi za skvělý výkon na postu hlavního rozhodčího.

Výsledek zápasu:  2:2

Soupiska Slovanu Záblatí: Bužek, Nadkanský, Kovařík, Kaliský, Bogumský, Macura, Noga, Sebera, Košč, Ďurkáč, Lerch, Šabacký, Plachetka, Konetzný, Pražan, Gábor, Osvald