Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.zápas 4.9.2009

5. 9. 2009

 Příjemná teplota, slunce schované za mraky a odpoledním deštíkem zvlhlý trávník vytvořily skvělé fotbalové podmínky a přitáhly na hřiště 14 starých pánů. Ale organizační šum a Jendova skleróza posunuly začátek utkání na půl šestou.

Postavili jsme branky, Kovář dofoukal míč, Jenda zapnul časomíru z Hanoje a šli jsme na věc. V sestavě mladších se objevil nový hráč….Šabacký…zatím neoslnil, ale ani nezklamal. Zavěsil jeden gól. Dlouho nehrál, takže po pár zápasech očekáváme zlepšení. Hlavně v přístupu k pozápasové konferenci.

Tentokrát režírovali zápas mladší. Nejprve se poměrně rychle ujali vedení 2:0, ale starší zavěsili kontaktní gól na 2:1. Pak se dlouho nic gólového nedělo, až asi po půl hodině za starší vyrovnával na 2:2 Kovář z penalty po ruce Ivoše. Starší požadovali technický gól. Předseda Okresního fotbalového svazu Karviná, Jirka Lincer, však odmítnul tento termín narychlo propašovat do oficiálních pravidel kopané a tak nic nebylo.

 

Přestože se starším v průběhu zápasu povedlo celkem 3 x srovnat skóre, nakonec podlehli 6:4. Mladší sice zachovali tradici a zase si zavěsili jednoho vlastence, ale docela se jim hodilo, že Petr trefoval hlavně břevno a tyčky. Asi zavzpomínal na dětská léta….tyčka za 5 bodů, břevno 10, angličan 15. Tady, bohužel, nic.

 

Láďa, zdrcený, že nemůže trefit bránu, trefil alespoň Pepu…míčem přímo do nejcitlivější části jeho těla….naražených žeber.

 

Pavel Plachetka nechal bez ostychu zbytek manšaftu na pospas osudu a 20 minut před koncem odešel neznámo kam….. Pár minut nato opustil hrací plochu i Kovář – čímž se vyrovnaly síly. Jen on ví, proč …………zřejmě nějaký úraz…na duši…. po Jendových připomínkách k podezřele vysoké noze Lumíra. Nasrání bylo asi značné, protože pozápasovou konferenci proseděl "na hanbě"....u stolu s Mirkem Stachem ve vedlejší místnosti. Ani panáka si nedal....

 

Na konferenci opět zazněl lehce prohlídnutelný návrh přepsat jeden gól na Jendu a umožnit mu oslavit hattrick….neprošlo.

Pavel přinesl láhev na oslavu 44. narozenin. Asi z vlastní destilační kolony.

Příjemně překvapil i Jenda, který si už začíná zvykat, že občas taky vyhraje a tentokrát nechtěl za každou cenu koupil Lumírovi pivo.

 

Výsledek zápasu:  6:4 pro mladší

 

 

Starší hráči: Bužek, Nadkanský, Kovařík, Kaliský, Bogumský, Macura, Noga

 

Mladší hráči: Sebera, Košč, Ďurkáč, Lerch, Šabacký,Konečný, Plachetka

 

 

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář