Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. zápas 24.7.2009

25. 7. 2009

 

Už se stává zvykem, že v páteční podvečer zalidní hřiště Slovanu Záblatí staří páni. Tentokrát v počtu 15 a půl. Polovičním hráčem byl z tribuny narychlo povolaný bezejmenný mládežník, který měl doplnit počet hráčů na sudý. Svým herním projevem dosáhl dvou gólů a zvýšeného krevního tlaku Jendy Košče. Svými góly naplnil staré místní přísloví: "čím blbější sedlák, tím větší brambory".

Přehuštěné hřiště neumožňovalo individuální vyniknutí hráčů. Avšak Buroš dokázal, že výjimka potvrzuje pravidlo. Operoval u soupeřovy brány na ploše 5 x 5 metrů bez ohledu na to, kde a na čích se právě nacházel míč. Háčkoval nohama jak večerníčková ovčí babička a některýma kličkama překvapil nejen soupeře, ale často i spoluhráče a nejednou i sebe.

Mladší tentokrát nepřipustili žádné drama. Předvedli přesné centry, umění i štěstí v koncovce a hlavně odpovědnou obranu. Bez problému a zaslouženě vyhráli 4:2. 

Regulérnost zápasu ovlivnil zákeřný, brutální a odsouzeníhodný  faul na Jendu. Složil se jak Baroš v reprezentaci, přestože v okruhu 2 metry nebyla živá duše, slupka od banánu ani kravinec. O to byl faul zákeřnější - nebylo totiž komu udělit červenou kartu. 

Pozápasová konference měla tradičně vysokou úroveň. Podávaly se nápoje všech druhů a s různými obsahy alkoholu. Lumír dnes výjimečně nedal gól a tak alespoň představil jiný úspěch své činnosti - dceru.

Došlo i na lékařské rady. Pepovi na křeče v lýtku Bořík zkušeně poradil nákup hořčíku. Na Tondův dotaz, co si má koupit on, když ho bolí celé tělo mu Pepa doporučil jasně: "kup si lékárnu".

Objevil se i návrh připsat dva góly bezejmenného mládežníka Burošovi, čímž by dosáhl hattricku a mohl objednat panáky. Toto se neujalo, stejně jako snaha prohlásit za hattrick tři Lumírovy dcery.

Nakonec se štamprlata rojily i bez hattricků a tak se "Den chlapa" vydařil.

Kdoví, v kolika domácnostech manželky žehraly na špatné kamarády svých sportovních poloviček...

 

 

Výsledek zápasu:  4:2 pro mladší

 

Starší hráči: Nadkanský, Ďurkáč, Kaliský, Macura, Noga, Bogumský, Burian, Bužek

Mladší hráči: Sebera, Košč, Brak, Pražan, Konečný, Lerch, Gregorčík + bezejmenný mládežník

 

Autor příspěvku: Ivo Sebera 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář